Quantcast

Jei vaiką į darželį vedi ar vesi sostinėje – bus „parankiau“, jei tapsi vilniečiu

  • Teksto dydis:

Pastaraisiais mėnesiais, nemažai gyventojų su vaikais (vidutiniškai po 500 per mėnesį) deklaruodavo savo gyvenamąją vietą Vilniaus mieste. Šitaip jų vaikas gaudavo prioritetą patekti į darželį. Tačiau dalis tėvų, net ir deklaravę savo gyvenamąją vietą Vilniuje, faktiškai gyvena kitoje Lietuvos savivaldybėje, bei moka ten mokesčius, informuoja Vilnius savivaldybė.

Savivaldybė siekdama išsiaiškinti kokia dalis tėvų deklaravusių savo gyvenamąją vietą Vilniuje, realiai joje gyvena ir moka mokesčius, prašo tėvų pateikti nustatytos formos pažymą, kurioje atsispindėtų informacija tik apie tai, kuriai savivaldybei yra sumokami mokesčiai. Kitos informacijos (apie mokesčius ar pajamų dydį) savivaldybei pateikti nereikia.

Šiemet informacija yra renkama tik statistiniais tikslais, t.y. jokios įtakos vaiko vietai eilėje ji neturės. Surinkusi šiuos duomenis savivaldybė juos analizuos ir spręs kaip tobulinti esamą tvarką kitais metais.

Primenama, kad vieno vaiko išlaikymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Vilniaus miesto biudžetui per metus kainuoja 5 tūkst. – 6,5 tūkst. litų.

Iš viso šiuo metu sostinėje yra 125 darželiai ir 15 darželių-mokyklų, juos lanko per 31 tūkst. vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių