Quantcast

Jaunimo organizacija protestavo prieš gėjus papiktinusį įstatymą

Seimo priimtas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas ir toliau kaitina aistras. 17 val. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje ir Kaune, Laisvės alėjoje Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) surengė akciją „Ačiū valdžiai už rožinius akinius".

Šios akcijos metu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į Seimo priimtą ir visuomenės bei tarptautinių organizacijų prieštaringai vertinamą įstatymą.

Rožinių akinių akcijoje jaunimas retoriškai klausė, ar pagal priimtą įstatymą televizijoms turėtų būti uždrausta rodyti ir tokias laidas, kaip „Teletabiai" ar „Mėta Meškinija", kuriose veikia nerealūs kalbantys padarėliai ir taip „demonstruojami paranormalūs reiškiniai, sudarant šių reiškinių tikrumo įspūdį" (pagal įstatymo 4 str. 13 punktą).

„Apmaudu, kad Seimas įstatymą priimė nepaisydamas tuometinio Prezidento Valdo Adamkaus veto, didžiulės Lietuvos ir užsienio visuomenės kritikos. Pažymėtina tai, kad nepritariantys įstatymui politikai nesiryžta viešai kritikuoti kolegų priimto įstatymo arba apskritai atsisako jį komentuoti, greičiausiai baimindamiesi viešumoje pasirodyti nepopuliarūs ir taip netekti dalies savo elektorato palaikymo“, - pranešime spaudai rašė įstatymą smerkiantys jaunimo atstovai.

Lietuvos liberalus jaunimas yra įsitikinęs, kad šis įstatymas tik nepagrįstai apriboja informacijos sklaidą, o neigiamos įtakos, kurią patiria nepilnamečiai, nepažaboja. Negana to, priimtas įstatymas, pasak akcijos organizatoių, diskriminuoja tam tikras visuomenės grupes, jame gausu netikslumų, vienas straipsnis neutralizuoja kitą.

„Įstatyme numatyti punktai tik uždeda jaunuoliams rožinius akinius, kuriais iškreipiamas realaus pasaulio vaizdas, užkertamas kelias ugdyti kritinį mąstymą, matyti įvairias gyvenimo puses ir atvejus" - teigia renginio organizatoriai.

Portalas primena, kad Seimo priimtu įstatymu pasipiktino ne tik gėjai ir lesbietės, surengę ne vieną protesto akciją - šis įstatymas buvo prieštaringai vertinamas ir pačiame Europos Parlamente, o įtakingos tarptautinės organizacijos net yra raginusios tuometį Prezidentą Valdą Adamkų įstatymą vetuoti.

Antradienį protesto akciją surengęs Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) - šiemet 18 metų sukaktį pasitinkanti jaunimo organizacija, išugdžiusi ne vieną Lietuvos politikos bei verslo lyderį. Liberalaus jaunimo misija - skleisti laisvės ir teisingumo idėjas esant bet kokiai politinei aplinkai, aktyviai veikiant tiek Lietuvoje, tiek globalioje pasaulio erdvėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių