Quantcast

Jauniausi pasaulio lakūnai kviečia į sklandymo varžybas Paluknio aerodrome

  • Teksto dydis:

Jauniausi pasaulio lakūnai kviečia pamatyti, kaip sklandytuvais sklando vaikai nuo 10 metų. Paluknio aerodrome (Trakų raj.) rugpjūčio 22–24 d. vyks vaikų sklandymo varžybos, kurias organizuoja Lietuvos vaikų sklandymo asociacija. Jose bus kovojama dėl komandinio „Lituanika“ prizo, įsteigto minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį.

Varžybų dalyviai į Paluknio aerodromą, įsikūrusį 33 km kelyje Vilnius–Druskininkai, rinksis išvakarėse, įsikurs, ruoš sklandytuvus startui. Norą varžytis pareiškė penkios komandos: dvi Vilniaus aeroklubo komandos – „Born2fly“-1 ir „Born2fly“-2, vilniečių skautų komanda „Oro skautai“, Kauno ir Judrėnų komandos. Kiekvienoje komandoje – po 3–4 lakūnus, tarp jų – ir mergaitės. Iš viso apie 20 vaikų.

Pirmą kartą tradicinėse varžybose bus numatytos vietos žiūrovams bei žiniasklaidos atstovams. Organizatoriai tikisi, jog ir tėveliai, ir vaikai, ir žurnalistai panorės susipažinti su vaikų sklandymo ypatumais iš arti. Visi yra laukiami aerodrome per varžybas.

Skrydžiai bus filmuojami

Jeigu leis oro sąlygos, bus atlikti numatyti 5–6 pratimai. Varžybos laikomos įvykusiomis, jeigu atlikti nors 3 pratimai. Dėl medalių kovos tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitose. Nugalėtojams bus įteikti FAI (Aeronautikos federacija) medaliai ir Lietuvos aeroklubo diplomai.

Pratimų tikslas vienas – taisyklingai ir tiksliai nusileisti į ženklais pažymėtą zoną, visiems trims sklandytuvo ratukams paliečiant žemę vienu metu. Zonos dydis 10х5 metrų. Jaunųjų aviacijos sportininkų tūpimai bus filmuojami, o tikslumą vertins keturi teisėjai. Varžybų direktorius Vytautas Vanagas, vyriausiasis teisėjas Valentas Mirošničenko. Abu išaugę aerodrome, ne taip seniai dar patys skraidę vaikiškais sklandytuvais.

Varžybų skrydžiai vyks visą dieną

Vaikai varžybų dienomis skraidys nuo 10 val. ryto iki pat saulės laidos su pietų pertrauka.    Uždarymo dieną laukia medalių ir prizų lietus. Varžybų organizatorius ir direktorius, komandos „Born2fly“ vadovas V. Vanagas patikino, jog vaikai labiausiai varžosi ne dėl rėmėjų prizų, materialių dovanų, o dėl medalių. Jie – didžiausia motyvacija.

„Vaikai įtvirtina savo įgūdžius, kiekvienas stengiasi skristi kuo geriau. Jie padeda vieni kitiems, perduoda savo patirtį, padrąsina vienas kitą, kai kurie jau yra labiau patyrę, skraido ne pirmus metus. Svarbiausia, kad skrydžiai būtų saugūs, kad vaikai jaustų sklandytuvą ir mokėtų jį valdyti. Per varžybas instruktoriai tampa teisėjais, tad jaunuolių jau nemoko, tam nelieka laiko. Vaikai patys prisimena viską, ką per vasarą išmoko“, – apie skraidymų patirtį per varžybas kalbėjo V. Vanagas.

Kauno komandą jau daug metų varžyboms rengia Vaikų sklandymo asociacijos prezidentas, vienas labiausiai patyrusių instruktorių Igoris Bykovas, Judrėnų – Viktoras Mačiūnas, oro skautų – Vytautas Kašėta, „Born2fly“ komandas – Vytautas Vanagas ir Valentinas Mirošničenko.  

Verta pamatyti savo akimis

Visus, besidominčius vaikų aviacijos sportu ir norinčius iš arti pamatyti, kaip vaikai savarankiškai skraido sklandytuvais, organizatoriai kviečia atvykti į Paluknio aerodromą. Bus galima daugiau sužinoti apie vaikams sukurtus sklandytuvus LAK-16, stebėti pakilimus, skrydžius ir svarbiausia, – tikslumo siekiančius pilotų nusileidimus. Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje vaikai mokomi skraidyti nuo 9 metų. Tai žadina tikras emocijų bangas. Pasitikslinti skrydžių laiką galima susisiekus su varžybų organizatoriais.

Parengė Vilma Jankienė, žurnalo „Aviacijos pasaulis“ vyr. redaktorėNAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių