J. Imbrasas kariauja su šilumos tiekėjais

Iš mero posto nuverstas Juozas Imbrasas siekia, kad būtų nutraukta šilumos tinklų nuomos sutartis. Jo nuomone, bendrovė nevykdo įsipareigojimų miestiečiams ir juos šantažuoja. „Vilniaus energija“ tokius buvusio sostinės vadovo pareiškimus vadina rinkime kampanija.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Juozas Imbrasas kreipėsi į Generalinį prokurorą A. Valantiną. Buvęs meras reikalauja, kad prokuroras, gindamas viešąjį interesą, pradėtų tyrimą ir kreiptųsi į teismą dėl sutarties tarp savivaldybės ir šilumos tiekėjų nutraukimo.

Pasak J. Imbraso, dar jam dirbant meru, buvo sudaryta darbo grupė dėl miesto šilumos ūkio valdymo. Analizuodami jį, energetikai nustatė daug pažeidimų pasirašant nuomos sutartį su bendrove „Dalkia“.

„Nuomininkas nevykdo daugelio svarbių sutarties punktų ir įsipareigojimų. Pavyzdžiui, jie neinvestavo nei lito į šilumos ūkį, bet naudoja įmonės amortizacinius atskaitymus ir vadina tai investicijomis. Be to, savivaldybei pavaldūs šilumos tinklai iš amortizacinių lėšų kasmet į įmonės atnaujinimą dėdavo po 54 milijonus litų. Dabar nuomotojai įdeda tik po 36 milijonus. Įmonė paprasčiausiai nugyvenama", - sakė J. Imbrasas.

Politiko teigimu, negana to, iš savivaldybei pateikiamų dokumentų ir aktų neįmanoma nustatyti investicijoms panaudotų medžiagų, įrenginių ir darbų kainos. Be to, šilumos tiekėjai nevykdo įsipareigojimo prijungti prie tinklų visus naujus vartotojus. „Žmonės šantažuojami, kad prijungti bus tik tie, kurie įsipareigos ne mažiau kaip dešimt metų savo šilumos ūkio priežiūrą patikėti rubikonininkams“, - pasakojo J. Imbrasas.

„Darbo grupės išvadose aiškiai nurodyta, kad dabartinis šilumos ūkio valdymas nenaudingas nei vilniečiams, nei savivaldybei. Tokią sutartį reikia nutraukti“, - sakė J. Imbrasas.

J. Imbraso teigimu, ne tik minėti faktai, bet ir daugelis nepaminėtų, tarp jų ir darbo grupės dėl miesto šilumos ūkio valdymo išvados, savivaldybės kontrolierės patikrinimo metu nustatyti pažeidimai yra pakankami argumentai nuomos sutartį su „Vilniaus energija“ nutraukti.

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas, portalo paprašytas pakomentuoti buvusio mero kaltinimus bendrovei buvo lakoniškas: „Mes politikų rinkiminių kampanijų nekomentuojame“, - sakė jis.


Šiame straipsnyje: ImbrasasVilniaus energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių