Quantcast

Įžvelgia žalą naudojant mazutą šildymui: bus vilniečių nuodijimas dėl mažesnės kainos?

VŠT vertina poveikį aplinkai, žada naudoti mažiau taršų mazutą

VŠT vadovas G. Bakanas BNS patikino, kad šiuo metu įmonė rengia poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą siekiant įvertinti galimybę Vilniaus antrojoje termofikacinėje elektrinėje deginti mazutą. G. Bakano teigimu, tai yra privaloma procedūra, o sprendimą dėl ataskaitos turės priimti Aplinkos apsaugos agentūra.

Pasak VŠT vadovo, Vilniuje kitą šildymo sezoną galėtų būti naudojamas mažiau taršus mažasieris mazutas, pagal Europos Sąjungos direktyvas naudojamas laivuose.

„Mažeikių „Orlen“ gamykla negamina tokio mazuto, koks yra mums reikalingas. Mes perkame mažasierį mazutą, kuris naudojamas Baltijos jūroje plaukiojančiuose laivuose pagal naujas direktyvas“, – BNS teigė G. Bakanas.

„Naujos europinės direktyvos leidžia laivuose tik tokį mazutą deginti, nes jis yra mažiau taršus“, – pridūrė jis.

Anot VŠT vadovo, kasmet šildymo sezono metu įmonėje atliekama kaminuose esančių valymo filtrų patikra išbandant skirtingas kuro rūšis.

„Kiekvienais metais mes pasitikriname emisijas per mūsų kaminus. Tam, kad jos būtų pilnavertiškai patikrintos, kad būtų įvertinti mūsų kaminai, mes turime pabandyti įvairias kuro rūšis. Tai yra pasibandome dujas, tada pakuriame mazutą ir per tam tikrą laiko tarpą, kiek išeina įvairių dalelių, mes gauname ataskaitą“, – sakė V. Bakanas.

Vicemeras: mazutas – mažiausia blogybė

V. Benkunskas negalėjo atsakyti, ar greta mazuto deginimo poveikio aplinkai bus imtasi atskirai vertinti jo poveikis žmonių sveikatai. Pasak vicemero, žalos sveikatai nustatymas yra individualus ir abstraktus dalykas.

Tai nėra ilgalaikis sprendimas. Tai yra laikinas sprendimas, kad būtų išeita iš dirbtinai Rusijos sukeltos energetinės krizės.

„Matyt, poveikio aplinkai vertinimo metu ir bus nustatyta galima žala gamtai, ir žmonių sveikatai kažkiek aptarta. Bet supraskime, kad tai yra labai individualu. (...) Tai yra individualūs, abstraktūs dalykai, ir nebent mokslininkai ir specialistai galėtų tiksliau pasakyti galbūt su rekomendacijomis, ko reikėtų vengti arba kada galimai tarša yra didžiausia ir panašiai“, – sakė V. Benkunskas.

Pasak jo, momentinė oro tarša deginant mazutą yra mažesnė nei individualių namų kvartaluose deginant kietąjį kurą: „Bet kokiu atveju tarša bus mažesnė nei Šnipiškėse, kai deginamos padangos ar atliekos tiesiai pro kaminą“.

Vilniaus vicemeras tikino, jog mazuto deginimas Vilniuje būtų laikinas sprendimas, taikomas tik vieną šildymo sezoną.

„Tai nėra ilgalaikis sprendimas. Tai yra laikinas sprendimas, kad būtų išeita iš dirbtinai Rusijos sukeltos energetinės krizės. Tai nėra čia niekam malonų tokius sprendimus daryti, bet jie yra mažiausia blogybė iš visų, kas guli ant stalo“, – teigė V. Benkunskas.

Dėl vėluojančių Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro bloko statybų sostinėje 44 proc. šilumos pagaminama deginant dujas, kai vidutiniškai Lietuvoje 75 proc. jos gaminama iš biokuro. 

VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas praėjusią savaitę teigė, jog biokuro blokas visu pajėgumu turėtų pradėti dirbti 2023–2024 metų šildymo sezoną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

senis

senis portretas
prabusiems dabar ,mazutu buvo kūrenama 50 metu ir nei vienas nuo to nenumirė ,o dabar triukšmas tu kurie moka už tai spaudai tai medžio puvėku pardavėjai kurie ši produkta parduoda aukso kaina.

Kad

Kad portretas
Viskas bus deginama Lietuvoje reik suktis is situacijos , gyventojai ir priversti bus siukslemis kurent tokios kainos kuro o pajamos nedideje tai ka daryt gyventojams jei valdzia leidzia mazuta kurent , tikrai bus prasta oro kokybe miestuose nes kaimynas turejo elektrini sildyma tai jau pasistate krosnele ir kurens kas dega elektros kaina didele .

Vilniečius tuos koncervų išperas

Vilniečius tuos koncervų išperas  portretas
Pats dievas liepė nuodyti
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių