Izraelio prezidentui Šimonui Peresui bus suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas

  • Teksto dydis:

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino sprendimą miesto garbės piliečio vardą suteikti Izraelio prezidentui Šimonui Peresui.

Meras A. Zuokas džiaugėsi, kad Vilnius turės dar vieną garbų vardą. Š. Peresas 1994 m. tapo Nobelio Taikos premijos laureatu, o 1997 m. įsteigė Pereso taikos centrą. Izraelio politikas vertinamas kaip Izraelio ir Lietuvos santykių puoselėtojas.

Su Lietuva Š. Peresas siejamas, nes gimė netoli Vilniaus esančiame Višnevo miestelyje, Baltarusijoje. Žydų tautybės politikas priskiriamas litvakams.

Pasiūlymą suteiki šį vardą pateikė Lietuvos žydų bendruomenė. Rašte pabrėžiama, kad Izraerlio prezidentą Lietuvos žydų bendruomenė laiko vienu garsiausių pasaulio litvakų – kartu su Vilniaus Gaonu, Jaša Heifecu, Romanu Gari ir kitomis iškiliomis asmenybėmis jis, kaip litvakas,  įeina ne tik į Lietuvos, bet ir viso pasaulio istoriją ir kultūrą. Anot Lietuvos žydų bendruomenės, Vilniaus, anksčiau vadinto Šiaurės Jeruzale, garbės  piliečio vardo suteikimas J. E. Šimonui Peresui, būtų labai tinkamas ir savalaikis jo artėjančio vizito į Lietuvą metu, praneša savivaldybė.

Šimonas Peresas gimė 100 km netoli Vilniaus esančiame mažame Višnevo miestelyje (Baltarusija), kuriame nuo viduramžių gyveno save priskiriantys litvakams žydai. Dabar – Izraelio karinis ir politinis veikėjas, 1994 m. – Nobelio premijos laureatas, 1997 m. – Pereso taikos centro steigėjas, nuo 2007 metų – Izraelio prezidentas. Pasak Izraelio ambasados, Šimonas Peresas prisidėjo plėtojant dvišalius Lietuvos ir Izraelio santykius – santyliai tarp abiejų šalių yra labai geri.

"Negali būti žydu, nepabuvęs lietuviu. Lietuva – jidiš kalbos motina, todėl sakoma – litvakas. Litvakas – ne tik geografinė sąvoka, tai charakteris ir kultūra. Litvakai garsūs dėl jų ypatingo charakterio – jie niekada nenusileis kitam, nei sau” (citata iš Izraelio prezidento kalbos, pasakytos 2006 m. Tel Avive, minint Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių užmezgimo 15-ąsias metines.

Šiemet Izraelio valstybė švenčia 65-ąsias Nepriklausomybės metines, o rugpjūčio 2 d. J. E. Prezidentas Šimonas Peresas švęs 90-ies metų sukaktį.NAUJAUSI KOMENTARAI

muse

muse portretas
o gal geriau kokiam broliui rumunui ar bulgarui suteikt?arba lenkui?

kokiu pagrindu

kokiu pagrindu portretas
O kuo jis nusipelnęs Vilniui,Lietuvai?

stasys

stasys portretas
lai isduoda lt tautos vykdyto genocido dalyvius ir aferistus
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių