Įtariama, kad Grigiškėse nuo meningokoko infekcijos mirė abiturientė

Sekmadienį, kaip manoma, nuo meningokoko mirė Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos dvyliktokė.

Ligos simptomus ji pajuto šeštadienio rytą, o sekmadienio popietę mirė, BNS sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyrius vedėjos pavaduotoja Biruta Zdanevičienė.

Laboratoriniai tyrimai po poros dienų turėtų parodyti, ar mergina tikrai buvo užsikrėtusi meningokoko infekcija.

„Pacientė pradėjo sirgti vasario 18-osios ryte: pradėjo karščiuoti, skaudėjo gerklę, galvą, buvo hemoraginis bėrimas. Vakare jau buvo viso kūno bėrimas. Vasario 19 dieną 13 val. 50 min. diagnozuota mirtis. Daug šitų simptomų, kaip matote, turi ir kitos ligos, bet medikai pagal hemoraginį bėrimą gali įtarti meningokokinę infekciją“, - sakė B.Zdanevičienė.

Artimiesiems, turėjusiems kontaktų su mergina, paskirta chemioprofilaktika. Į medikus nurodyta kreiptis ir su abituriente pastaruoju metu kontaktavusiems klasiokams, draugams.

„Informacija apie ligos sukėlėją, profilaktiką atiduota gimnazijos administracijai. Buvusiems artimam kontakte su šita mergaite profilaktiškai šeimos gydytojai paskyrė chemioprofilaktiką ir dar rekomenduota jiems būtinai 10 dienų nuo paskutinio kontakto labai aktyviai save stebėti, žiūrėti, ar nėra kokio peršalimo simptomų, ar nėra kokio bėrimo, temperatūros pakilimo, galvos skausmų, sprando rigidiškumo. Tokiais atvejais nedelsiant reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, o esant sunkesnei būklei - tiesiog kviestis greitąją medicinos pagalbą ir važiuoti į ligoninę“, - pasakojo B.Zdanevičienė.

Jos teigimu, mergaitė buvo pilnametė.

„Jinai buvo sveikas vaikas. Meningokokinė infekcija mėgsta pasirinkti sveikus žmones“, - pažymėjo visuomenės sveikatos specialistė.

Meningokokinė infekcija plinta oro lašeliniu būdu – į aplinką meningokokai išsiskiria su smulkiausiais seilių lašeliais. Imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Bakterijų nešiojimas gali tęstis iki kelių savaičių. Inkubacinis periodas svyruoja 1-10 dienų (vidutiniškai 4 dienos).

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki penkerių metų. Pavojus susirgti yra ir kitiems: esant susirgimams virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, stresui.


Šiame straipsnyje: meningokokinė infekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Sraigė

Sraigė portretas
Labai liūdna. Net nežinau, kas galėtų paguosti tėvus. Stiprybės, mielieji.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių