Išskirtinė sostinės sankryža, kurioje beveik neįmanoma nepažeisti KET

Bene daugiausia sumaišties sostinėje kelianti vieta – žiedinė Vilniaus geležinkelio stoties sankryža – ir šiemet liks nepertvarkyta.

Sostinės valdžia, žadėjusi iki metų pabaigos pagaliau sutvarkyti šią sankryžą, teisinasi sulaukusi pastabų, todėl esą reikia atlikti perprojektavimo darbus. Kada nueiti iš traukinio į autobuso stotelę nebebus pavojinga?

Plati, intensyvi ir chaotiška – taip galėtume apibūdinti žiedinę Vilniaus sankryžą prie geležinkelio ir autobusų stoties. Pėsčiųjų srautai čia dideli, nuolat atvyksta ir išvyksta viešasis miesto transportas, tad, norint tvarkingai pervažiuoti šią vietą, reikia ypač atidžiai stebėti kitus eismo dalyvius. Tiesa, dažnai vairuotojai būna tiesiog priversti pažeisti kelių eismo taisykles (KET).

Patekę į šią sankryžą vairuotojai ir pėstieji turėtų neprarasti budrumo ir nepamiršti KET. Kaip LRT TELEVIZIJOS laidai „Keliai. Mašinos. Žmonės“ sakė Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresnysis specialistas Sigitas Kūjalis, šioje sankryžoje yra ilgos perėjos, ir vairuotojams sunku laikytis taisyklių.

„Taisyklėse pasakyta, kad reikia duoti kelią įžengusiems į važiuojamąją dalį. Mes matome, kokios ilgos yra pėsčiųjų perėjos, ir, kai į perėją įžengią pėsčiasis, jei visi vairuotojai praleistų taip, kaip reikalauja taisyklės, visi vairuotojai tiesiog stovėtų“, – tikina pareigūnas.

S. Kūjalis, LRT nuotr.

Dar viena eismo įvykių ir bendros sumaišties priežastis – kelio ženklų trūkumas. Nepaženklintos ir eismo juostos. Ekspertai sako, kad dėl to ir susidaro situacijos, kai iš žiedinės sankryžos vairuotojai mėgina išvažiuoti, manevruodami iš trijų ar net daugiau skirtingų eilių.

Savivaldybė: atėjo žiema, nežinia, ar spėsime

Vilniaus miesto savivaldybė teigė dar šiemet tvarkysianti vieną problemiškiausių miesto sankryžų, tačiau darbai nepajudėjo iš vietos.

„Šiemet, manau, suženklinsime eismo juostas ir papildomai įrengsime saugumo saleles, kad pėstieji, nuėję tam tikrą kelią nuo vadinamosios centrinės salos, galėtų sustoti ir įsitikinti, kokia eismo situacija, ir baigtų pereiti aikštę. Šiemet ketiname gerinti eismo saugumą pėstiesiems“, –  šių metų kovą žadėjo Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Tomas Kamaitis.

Dabar atėjo žiema, todėl nežinau, ar spėsime ir ar neteks ženklinimo darbų nukelti esant geresnėms oro sąlygoms, kone iki pavasario.

Buvo tikimasi, kad saugumo salelės ir eismo juostų ženklinimas padės sutvarkyti chaotišką stoties eismą. Vairuotojams bus paprasčiau susiorientuoti ir judėti taisyklingu ratu, o pėstiesiems nereikės baikščiai stoviniuoti viduryje važiuojamosios dalies. Kodėl darbai iki šiol neatlikti?

T. Kamaitis portalui LRT.lt teigė, jog yra parengta eismo organizavimo pakeitimo schema minėtoje sankryžoje ir darbai esą jau turėjo prasidėti, tačiau iš specialistų buvo gauta papildomų pastabų, todėl reikia atlikti perprojektavimo darbus.

„Dabar atėjo žiema, todėl nežinau, ar spėsime ir ar neteks ženklinimo darbų nukelti esant geresnėms oro sąlygoms, kone iki pavasario. Dabar atliekame projekto schemos korektūrą, ir reikia papildomai atlikti eismo saugumo auditą“, – laukiančius darbus pristatė savivaldybės atstovas.

Kokius darbus ketinama atlikti ir kaip pasikeis eismas Vilniaus geležinkelio stoties sankryžoje?

„Jūs žinote, kokia ten yra situacija: didelis asfalto plotas ir ilgos perėjos. Mūsų tikslas – eismo organizavimą suplanuoti taip, kad pėstiesiems reikėtų pereiti ne daugiau kaip 2-3 eismo juostas. Ketinama susiaurinti dabartinę važiuojamąją dalį, o visa kita suženklinti automobilių stovėjimo vietoms. Taip pat įrengti saugumo saleles pėstiesiems. Ties išvažiavimais iš žiedo. Tokiu principu pasiektume rezultatą, kad pėstiesiems būtų saugu pereiti gatvę, o eismas vyktų 2 suženklintomis juostomis. Dviejų juostų pakanka, didinti jų skaičių šiame žiede nėra tikslo. Visomis kryptimis yra viešojo transporto sustojimai – jie išliktų kaip papildomos dalys“, – komentavo T. Kamaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
sakoma pažiurėk kaip atrodo stoties aplinka ir bus aišku kokia tvarka mieste.

tai

tai portretas
ten tokia sankryža nuo amžių amžinųjų. Kiek pamenu nuo N metų (senų senų prieštvaninių tarybinių laikų) tokia, tokia ir liks. Vilniečiams gerai, o atvykeliai ne dideli ponai - pasisaugos :)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių