Įspūdingas A. Jagelavičiūtės performansas: žinoma moteris apmėtyta pomidorais

 • Teksto dydis:

Penktadienį Vilniaus miesto gatves užpildė kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Įspūdingą performansą „Tiesa į akis“ pačiame miesto centre surengė stilistė, menininkė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė.

Vilniečius ir miesto svečius festivalis pasitiko su nauju šūkiu – „Šviesa visada laimi“ – skatindamas tiek miestus apgaubiančios nakties, tiek sukrečiančių nūdienos įvykių tamsą išsklaidyti kultūros šviesa.

Penktadienį nuo 18 val. A. Jagelavičiūtė pristatė išskirtinį performansą. Pagrindinė jo mintis – pabrėžti socialinių tinklų ir anoniminių komentatorių daromą žalą.

Pačiame sostinės centre – Aušros Vartų g. 7. – vien apatiniais dėvinti A. Jagelavičiūtė atsisėdo ant žemės ir laukė, kol į ją iš šalia padėtų kibirų bus mėtomi pomidorai. Negana to, buvo paleistas įrašas, skambėjo įvairūs pikti komentarai, kurių yra sulaukusi žinoma moteris.

Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

A. Jagelavičiūtė dar prieš renginį visuomenę supažindino su pasirodymo idėja.

„Kiekvieną kartą atverdami nešiojamąjį kompiuterį mes pasineriame į siurrealų pasaulį. Jame po netikromis anketomis slepiame savo identitetą, vardą, savo unikalias patirtis ir istoriją. Po susigalvota sintetine asmenybe ištirpsta atsakomybės, realus situacijos suvokimas ir dažnai – net žmogiškumas. Apsiginklavę skaitmeniniu „automatu“ mes tratiname žodžius į kairę ir dešinę visai negalvodami, kad žodžiai lyg kulkos sminga į visai neišgalvotus, bet tikrus, gyvus žmones.

Mes išliejame tulžį besislėpdami po išgalvotais vardais ir vėl šypsomės visiems į veidą grįžę į tikrąjį save.

Mes be jokio gailesčio švaistomės vertinimais nuolat pabrėždami, jog tai – nieko baisaus, tiesiog – tokia mano nuomonė. Mes mėtomės sąvokomis „demokratija“ ir „mano teisė“ lyg tai būtų leidimas savo egzistencinį skausmą perduoti kitam žmogui jo net neatsiklausus.

Mes išliejame tulžį besislėpdami po išgalvotais vardais ir vėl šypsomės visiems į veidą grįžę į tikrąjį save. Bet ar kada nors mes išties grįžtame iš ten? Į tikrąjį save? Ar mes vis dar mokame sakyti tiesą į akis, net jei ir skaudžią? O kas yra tikroji tiesa? Kaip skaitmeninės kakofonijos kontekste mes suprantame, kas yra tikroji tiesa, kuri negali būti nutylėta, ir kiek drąsos mums liko savo žodžius paversti veiksmais? Atėjo laikas prisiimt atsakomybę“, – aprašoma idėja „Kultūros nakties“ programoje.

Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

Šokiruojantis garsios moters performansas truks iki vidurnakčio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kaip rašė kažkoks rašytiojas, "Choakino Murjetos žvaigždė degė ryškiai, bet trumpai". Taip ir šitai kvailelei. Kad būtų žinojus, kad už pusmečio gaus galą, gal būtų pradėjus gyventi normalų gyvenimą ir likus gyva ? O dabar ....

Geda uz Lt

Geda uz Lt portretas
Cia tie kurie raso sudais apmetyti ot gerai ir.t.t tai tokie zmones turi rimtu psichologiniu traumu arba seimoj nera pinavertiski arba vaikystej nepritekliu turejo ,augo vaiku namuose ,turi viduje daug kompleksu ir rasydami tokius komentarus galvoja kad issivalys ir jie bus geresni svaresni bet deje ne ,tik dar labiau grimstat i savo nepriteklini psichologini gyvenima kuris yra traumuotas ir labai gaila kad komentuoja mamos moterys o tai reiskia kiek daug moteru yra aukos ir suzalotos .atminkite kad yra karma .o geriau susirasti gera psichatra ir ieskoti problemos ir ja spresti o nerasyti tokius komentarus ,kai raso siukle Agne ,o atsakykit kiekviena sau ka jus darote geriau uz ja ,ar jus gyvenate geriau uz ja ,ar uzdyrbate daugiau uz ja ,ar esate tokia stipri asmenybe kaip ji .?manau atsakymai neigiami vat cia yra pavydas nepilnavertiskumas ir padejusios moterys siknas ir laukia kas ka atnes negu sukurt sau geresni gyvenima ir geriau parasys slykstu komentara .vargses musu moterys .

Nuomonė

Nuomonė portretas
Pomidorus reikia valgyt, o ne mėtyti į nukvakusią šiukšlę. Tokią jau geriau šūdu apipilti. Tai bent būtų dėmesys. Galėtų pasirodyt visam pasauliui. O dabar... .
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių