Įspėja vilniečius: netrukus keisis oro ir eismo sąlygos

  • Teksto dydis:

Jau per kelias artimiausias valandas meteorologinės sąlygos Vilniuje ims kisti – atitinkamai keisis ir eismo sąlygos, vilniečius įspėja sostinės kelius prižiūrinti įmonė „Grinda“.

Remiantis dabartinėmis prognozėmis, orų scenarijus gali atrodyti maždaug taip:

Iki 11 val. lis – tačiau turint omenyje teigiamą oro temperatūrą, vairuojantiems didesnių problemų nekils;

Nuo 13 val. sulauksime mišrių kritulių, termometrų stulpeliai rodys apie 0°C. Didelė tikimybė, kad jau tuo metu gali pradėti formuotis plikledis – pirmiausia ant tiltų ir viadukų;

16–17 val. oro temperatūra sparčiai ims kristi gerokai žemiau 0°C. Plikledžio neišvengsime.

„Įprastai, oro sąlygoms keičiantis, naudojame prevencinio barstymo taktiką (iš anksto pabarsčius gatves, ant jų paviršiaus ne taip greitai susidaro ledo sluoksnis). Vis dėlto šį kartą tarp viską nuplaunančio lietaus ir pavojingo plikledžio turėsime labai trumpą – vos poros valandų! – langą.  Vadinasi, turėsime suskubti, kad vairuotojai patirtų kuo mažiau nepatogumų“, – gatvių priežiūros planus dėsto kelininkai.

Šiuo metu eismo sąlygos Vilniaus mieste nėra sudėtingos: gatvių dangos drėgnos, vietomis padengtos pažliugusio sniego sluoksniu.

Kelininkai įspėja, vis dėlto būkite atidūs važiuodami miškingais maršrutais (ta šlapio sunkaus sniego apdraba, krisdama nuo medžių, gali gerokai išgąsdinti).

Vakarines keliones planuokite jau su laiko atsarga: rinkitės saugų greitį ir didesnį atstumą nuo kitų automobilių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių