Quantcast

Išleistas visų Vilniaus šventovių albumas

Leidykla „Alma littera“ išleido originalų albumą „Vilniaus šventovės“, kuriame aprašomi visi Vilniuje esantys maldos namai.

Autorių teigimu, tokio leidinio, kuriame būtų aprašytos visos sostinės šventovės, iki šiol nebuvo.Albume autoriai atkuria šventovių likimus, seka legendas, prisimena kūrėjus ir mecenatus.

Albumo „Vilniaus šventovės“ autoriai Gina Viliūnienė ir Raimondas Urbakavičius sako knygą apie Vilnių pradėję rengti prieš daugiau nei ketverius metus. Pradžioje ketinę aprašyti visas miesto bažnyčias, tačiau vėliau nusprendė įtraukti kitų tikėjimų maldos namus: ir cerkves, kinesę, sinagogą. Knygoje aprašytos 55 skirtingų konfesijų šventovės. Iš jų – penkios naujos, statytos jau XX amžiaus antroje pusėje. Teksto autorė Gina Viliūnienė sako leidinyje surinkusi visų Vilniaus šventovių istorijas, legendas senas, ir ką tik prasidėjusias.

„Rinkdama medžiagą, apsilankiau pas architektą, projektavusį Lazdynų mikrorajoną. Kaip jis pasakojo, projektuodamas rajoną sąmoningai paliko tuščią vietą, kurioje norėjo, kad kada nors stovėtų bažnyčia. Vilniečiai atsimena, kad ten ilgai buvo tuščia vieta, tačiau vėliau, kaip ir buvo įsivaizdavęs architektas, iš tikrųjų čia buvo pastatyta bažnyčia“, – vieną iš įdomių faktų apie šventoves papasakojo knygos tekstų autorė Gina Viliūnienė.

Daugiau nei trijų su puse šimto puslapių albumas gausiai iliustruotas, pateikiamos ir naujos, ir senosios miesto fotografijos.

„Panaudotos įvairios nuotraukos – dailininkas, kad sukurtų praeities ir dabarties kontrastą, derino tiek senąsias nuotraukas iš archyvo, tiek ir šiandienines nuotraukas, kurios visos darytos specialiai šiam albumui“, – kalbėjo fotografas Raimondas Urbakavičius.

Šiam albumui parengti ir išleisti prireikė beveik penkerių metų. Solidi knyga, autorių teigimu, galėtų būti įdomi visiems besidomintiems savo miesto istorija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių