Išankstiniai prezidento rinkimai: aktyvumas didesnis

Nors išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose prasidėjo tik trečiadienio vidurdienį, tačiau Vilniaus miesto savivaldybėje savo politinę valią pareikšti norinčių rinkėjų eilės nusidriekė dar 9 val. ryto. Anot rinkimų organizatorių, to priežastys – palyginti su ankstesniais metais itin išaugęs rinkėjų aktyvumas.

Anot Z. Vaigausko, džiugu, kad daug rinkėjų ateina balsuoti, tačiau jis taip pat prisipažino, kad tai kelia ir rūpesčių.

„Aišku, tai kelia uždavinį gerai pasiruošti rinkėjų srautui, kad būtų greitai sudarytos sąlygos balsuoti ir tos eilės neilgai užtruktų. Tiesiog daug žmonių nori balsuoti. Tai čia yra labai geras dalykas“, – Lrt.lt sakė Z. Vaigauskas.

Anot Z. Vaigausko, didžiulės rinkėjų eilės, iš dalies, yra sisteminė problema.

„Prieš keletą metų žmonės galėjo balsuoti visuose Lietuvos paštuose, kurių yra 900. Dabar galima balsuoti tik dvi dienas nuo 12 iki 20 valandos savivaldybės pastatuose, kurių visoje Lietuvoje yra 60. Tad balsavimo vietų sumažėjo“, – teigė jis.

Tačiau, pasak VRK vadovo, sumažinus balsavimo vietų skaičių siekta, kad balsavimas vyktų skaidriau, nebūtų papirkinėjimo.

„Per prezidento rinkimus vienas bilietėlis, paprasta balsuoti, eilės juda greičiau. Per Seimo rinkimus iš principo yra didesnė problema dėl to, kad du bilietėliai, dar referendumas buvo, rinkėjui susidoroti su viso to užpildymu yra kur kas sudėtingiau.

O dabar kažką padaryti, kad tų eilių visiškai nebūtų, mano galva, paliekant tą tvarką įstatymo, kada balsuojama tik savivaldybių patalpose, iš principo labai sudėtinga.

Viena vertus, savivaldybių patalpose balsavimas suteikia rinkimams labai didelį skaidrumą, ta prasme, kad papirkinėti rinkėjus arba dar kokius neleistinus veiksmus daryti yra sudėtinga ir negalima, kita vertus – iškyla ta paprasta problema, kad atsiranda eilės“, – dėstė Z. Vaigauskas.

Išankstinis balsavimas šalies savivaldybėse vyks trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 12 iki 20 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių