Irkluotojų norai išgirsti – bus stabdomas aukcionas dėl pažadėtos teritorijos

Lietuvos irklavimo bei baidarių ir kanojų irklavimo federacijų trečiadienį suorganizuotas protestas nesusilaukė tūkstantinės minios, tačiau svarbiausią tikslą pasiekė. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pažadėjo stabdyti aukcioną, kurio metu būtų parduodamas miesto turtas, anksčiau pažadėtas sportininkams.

Šiuo metu Vilniaus savivaldybė aukciono būdu parduoda jai priklausantį nekilnojamą turtą Neries pakrantėje, prie pat Tuskulėnų dvaro ir rimties parko. Problema ta, kad ši teritorija jau buvo pažadėta Lietuvos irklavimo federacijai. Todėl nusprendus privatizuoti šią teritoriją, Vilnių garsinantys irkluotojai būtų likę ant ledo.

Dėl to keliasdešimt irklavimo bendruomenės atstovų trečiadienį rinkosi prie Vilniaus savivaldybės norėdami atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją.

Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis džiaugėsi, kad po šios iniciatyvos pavyko gauti teigiamus pažadus. Jis pabrėžė, kad prie to daug prisidėjo geriausia Vilniaus sportininke pripažinta pasaulio irklavimo čempionė Milda Valčiukaitė.

„Milda, atsiėmusi šią plytą, pasakė, kad tikisi, jog ši bus kaip pamatinė plyta Vilniaus irklavimo bazės statybai. Kaip matome, tai suveikė. Atvežėme plytą ir meras pasakė, kad aukcionas stabdomas ir sėdame prie derybų stalo dėl irklavimo bazės statybos. Mildos žodžiai buvo pranašiški“, - kalbėjo D. Pavilionis.

Pats Vilniaus meras R. Šimašius anksčiau nerodė iniciatyvos dėl šios vietos išsaugojimo sporto labui. Juolab, kad ta vieta gali labai pelningai būti parduoda verslui.

„Žmogus yra pakankamai suprantantis sportą, jaunas ir kuris tikrai įsiklauso į visuomenės nuomonę. Tai gero politiko bruožas, kad galima išgirsti ir kitų nuomones.

„Bazės reikia kaip galima greičiau. Mes geranoriškai dalyvausime statybų procese, padėsime gauti Vyriausybės investicijų programos pinigų. Juolab ir rezultatai įpareigoja mus tą daryti. Vilniuje dabar praktiškai nebėra irklavimo bazės. Vienintelė likusi vieta - „Žalgirio“ irklavimo bazė, kur apie 1/3 užima „Olifėja“, apie 2/3 -Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir gal kokia 1/5 liko irkluotojams. Sąlygos yra pakankamai baisios. Liūdnas vaizdelis kai pamatai ten sportuojančius geriausius mūsų sportininkus. Kolegos kitose šalyse treniruojasi daug geresnėmis sąlygomis ir dėl tokių sąlygų Vilniuje man yra gėda“, - pabrėžė D. Pavilionis.

Girdime sportininkų bendruomenės balsus ir jau ėmėmės aktyvių veiksmų: sustabdėme aukcioną, kreipėmės į Vyriausybę paprašydami skirti 6 mln. eurų irkluotojų bazei įrengti, o pačiai bazei skirtume didžiulį sklypą, kuriame 78 arai priklauso savivaldybei ir 0,5 aro yra valstybinės žemė. Visa teritorija su visais joje esančiais pastatais bus skirta naujos irklavimo bazės reikmėms“, - sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Praėjusią savaitę Nacionalinė žemės tarnyba atšaukė savo anksčiau išduotą sutikimą perleisti šio žemės sklypo nuomos teises. Savivaldybės įmonė „Grinda“ turto nebepardavinės, o sklype bus galima įrengti naują modernią Vilniaus irklavimo bazę bei sporto ir pramogų centrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

BEBRAS

BEBRAS portretas
Šlovė Lietuvos sportui!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių