Ir gėjai, ir skustagalviai V.Adamkaus prašė apsaugoti vaikus (papildyta)

Penktadienį per pietus prie prezidentūros susirinkę žmogaus teisių gynėjai protestavo prieš Seimo priimtą, tačiau Prezidento dar nepasirašytą Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą.

Vetuoti ar pritarti šiam įstatymui šalies vadovas turėtų apsispręsti šiandien.

Tuo metu prie prezidentūros susirinkę mitinguotojai pasidalino į dvi dalis.

Leidimą 50 žmonių mitingui gavę žmogaus teisių gynėjai rankose laikydami plakatus - „Sovietmečiu draudė tikėti, dabar uždraus mylėti“, „Neapykanta nėra šeimos vertybė“, „Valdžia neatims iš mūsų Simpsonų“ ir pan. - ragino šalies vadovą vetuoti Seimo priimtą įstatymą.

Išreikšti nepritarimo įstatymui atėjo ir garsusis dainininkas Ruslanas Kirilkinas. Iš lapuko garsiai perskaitęs savo motyvus, kodėl Prezidentas turėtų nepasirašyti Seimo priimto įstatymo realybės šou išgarsėjęs muzikantas ėmėsi to, ką moka geriausiai - dainų.

Portalo kalbinta viena iš akcijos iniciatorių Aušrinė Marija Povilionienė teigė, kad šia akcija ginamos ne vien gėjų teisės. Anot jos, prašymai vetuoti įstatymą yra siekis apginti nuomonės laisvę. Teisių gynėja taip pat pasidžiaugė sulaukusi paramos ir iš Briuselio.

Raginimai vetuoti ir iš užsienio

Įstatymą ketvirtadienį taip pat pasmerkė ir įtakinga nevyriausybinė organizacija „Human Rights Watch". Ji prisidėjo prie raginimų prezidentui Valdui Adamkui vetuoti Seimo priimtą įstatymą, numatantį, kad nepilnamečiams neigiamą poveikį daro informacija, kuria agituojama už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius.

V.Adamkų vetuoti įstatymą taip pat ragino Europos Parlamento gėjų ir lesbiečių teisių intergrupės vadovas Michaelas Cashmanas bei  jo keturi pavaduotojai.

Pasipiktinimą išreiškė Parlamentinės Asamblėjos nariai iš įvairių valstybių, organizacijos „Amnesty International“ bei „Human Rights Watch".

Mitinge paramą protestuotojams išreiškė ir 33 Lietuvos organizacijos.

Atėjo ir skustagalviai

Nors leidimą prie prezidentūros protestuoti turėjo tik viena pusė, šalia protestuojančių netruko prisijungti ir gėjams oponuojantys skustagalviai.

Iš pradžių tik vaikščioję aplink homoseksualų vėliavomis ir transparantais išsirikiavusią maždaug keturiasdešimties žmonių minią, vėliau skustagalviai patys išskleidė žydrą audeklą su užrašu „Labai negraži spalva“ ir plakatus: „Prezidente, pasirašyk - išgelbėk vaikystę“, „Sveikas protas = priimtas įstatymas“.

Pasipiktinę tokiu akibrokštu akcijos organizatoriai teigė svarstysiantys, ar nesikreipti į teisėsaugos institucijas dėl nesankcionuoto susibūrimo. Kai kurie gėjų teises palaikantys asmenys tvirtino išgirdę ir grasinimų. Anot jų, skustagalviai jiems žadėjo, jos šie sveiki iš mitingo neišeis, tačiau pastaruosius nuramino policija, pažadėjusi sugauti grėsmingai nusiteikusius jaunuolius.

Išvardintos didžiosios nuodėmės

Renginiu artėjant į pabaigą, jo organizatoriai išvardijo septynias „didžiąsias nuodėmes“. Ant žemės krito žinomų politikų bei visuomenės veikėjų nuotraukos, kiekvienam iš jų priskirta specifinė „nuodėmė“.

Vaiko teisių kontrolierei Rimantei Šalaševičiūtei teko „apsirijimas“, homoseksualams karą paskelbusiam Seimo nariui Petrui Gražuliui – „pavydas“, socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Jonui Dagiui – „godumas“, o leidėjui Vitui Tomkui – „olialia paleistuvystė“.


Šiame straipsnyje: Gėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių