Quantcast

„Infekcijos kastinge“ modelių ieškos dizaineriai ir fotografai

Kovo 10-ąją, šeštadienį, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ įvyks vieša festivalio „Mados infekcija“ modelių atranka. Ketvirtą kartą rengiamas „Infekcijos kastingas“ yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, sutraukiantis nuo kelių šimtų iki 1000 dalyvių. Modelių atrankoje naujų veidų ieško tiek festivalyje kolekcijas pristatantys dizaineriai, tiek vis gausesnis mados profesionalų būrys.

Modelius savo kolekcijoms demonstruoti šį kartą rinksis Lietuvos dizaineriai Eglė Žiemytė („D.EFECT“), Diana Paukštytė, Diana Kuzmickaitė, Egidijus Sidaras, Eglė Čekanavičiūtė, Ieva Daugirdaitė, Jurgita Januškevičiūtė, Kristina Kruopienytė, Laura Dailidėnienė, Lina Gudanavičiūtė, Ramunė Strazdaitė, Sandra Straukaitė ir dizainerių duetas „Tribe“.

„Infekcijos kastinge“ ypač laukiami vaikinai, nes beveik pusė festivalyje dalyvaujančių dizainerių pristatys vyrams skirtas kolekcijas.

Unikali galimybė tapti mados industrijos dalimi

Pasak „Mados infekcijos“ prodiuserės Renatos Mikailionytės, jau tapo įprasta, kad dizaineriai dairosi įdomių ir savitų tipažų, todėl modelių atrankoje noriai dalyvauja tiek profesionalūs modeliai, tiek podiumu niekada nežingsniavę merginos ir vaikinai.

„Rengdami „Infekcijos kastingą“ žinome, kad atrankoje sulauksime spalvingų ir netgi ekstravagantiškų asmenybių. Tai itin vilioja dirbančius įvairiose mados srityse. Profesionalų dėmesys šiai atrankai jau tapo tradicija“, – sako Renata Mikailionytė.

Pasak jos, ketinimus stebėti „Infekcijos kastingą“ išreiškė pripažinti mados fotografai Gediminas Žilinskas, Oksana Točickaja ir Gedmantas Kropis. Potencialių modelių ieškos ir aktorių atrankos agentūros „Facebureau“ bei „Editos kastingas“, taip pat modelių agentūrų atstovai.

Fotografas G.Žilinskas teigia, kad „Infekcijos kastingas“ yra puiki galimybė pasirodyti jaunuoliams, kurie galbūt drovisi dalyvauti modelių agentūrų atrankose, nes čia tvyro laisva, kūrybiška atmosfera ir itin vertinami charizmatiški žmonės.

„Šioje atrankoje dalyviai tarsi išsilaisvina iš pančių ir atskleidžia savo asmenybę. Kaip fotografas, renginyje ne tik žvalgausi įdomių modelių, bet tuo pačiu ir stebiu, kaip jaunuoliai rengiasi, kuo jie domisi. Tai puiki proga pajusti jaunimo pulsą“, – teigia fotografas G.Žilinskas.

Gatvės mados tendencijos

R.Mikailionytė pastebi, kad vis daugiau dalyvių atsiveda grupę artimųjų ar draugų, kurie juos palaiko ir drąsina.

„Mes labai sveikiname tokią iniciatyvą, nes tai ir sukuria nepakartojamą „Infekcijos kastingo“ atmosferą. Žiniasklaidos atstovai, ypač tinklaraščių apie madą autoriai, savo objektyvus vis dažniau nukreipia į palaikyti atvykusius draugus ir taip surengia improvizuotas gatvės mados fotosesijas“, – teigia R.Mikailionytė.

„Mados infekcijos“ prodiuserė ragina atrankos dalyvius pasikviesti draugus ir dar dėl vienos priežasties. „Būna, kad atėję tik palaikyti draugo, jaunuoliai nusprendžia ir patys sudalyvauti atrankoje. Tuomet merginos iš draugių skolinasi pasirodymui reikalingus aukštakulnius, skubiai mokosi žingsniuoti kaip modeliai. O kai kurie atrankos nepraėję dalyviai taip dega noru tapti „Mados infekcijos“ modeliu, kad gudrauja ir bando laimę persirengę kitais drabužiais“, – šypsojosi R.Mikailionytė.

Modelių atrankoje gali dalyvauti merginos ir vaikinai nuo 15 metų. Merginos privalo būti ne žemesnės kaip 172 cm, vaikinai – 182 cm. Dalyviai turi būti apsirengę tamsiais, prigludusiais drabužiais, merginos – avėti aukštakulnius. Atranka prasideda 14 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių