Idėjos Vilniui: kaip kovoti su šiukšlinimu ir eismo spūstimis

Vilniaus miesto savivaldybės pilietinė iniciatyva „Vilnius – mano namai“ gali pasigirti gausiu žmonių susidomėjimu. Iki 2011 m. vyksiantį projektą papildė daugybė miestiečių patarimų, kaip kovoti su šiukšlinimu ir eismo spūstimis.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos sekretoriato, Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialisto Mindaugo Biliausko, projektas „Vilnius – mano namai“ turi kelias atšakas. „Dalis pasiūlymų, kaip kurti saugų, švarų ir gražų miestą, yra savivaldybės, dalis idėjų – iš įmonių, bendrijų, pavienių žmonių“, - aiškino jis.

Pati savivaldybė, remdamasi atlikta gyventojų apklausa apie didžiausias miesto problemas, jau yra numačiusi ne vieną projektą užtikrinti švarą ir viešąją tvarką. Pavyzdžiui, baudos už nuorūkų mėtymą ar didesnės baudos už alkoholio vartojimą viešosiose vietose, anot M. Bilinsko, yra ilgalaikių kovų su aktualiomis problemomis pasekmė.

Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas pateikia ne vieną iniciatyvos projektą: akcija „Norime žaisti – įsirengiame patys“ skatins bendruomenes ir atskirus asmenis patiems investuoti į sporto ir rekreacijos objektų atnaujinimą ir įrengimą, transporto problemų mažinimo projektai, pavyzdžiui, „Dienos be automobilio“, ragins naudotis viešuoju transportu, nuomotis dviračius ir pan. Taip pat planuojamas grafitų valymas ir specialių erdvių jiems kurti įrengimas bei daugelis kitų idėjų.

Ne mažiau svarbi pilietinė iniciatyvos dalis – konkursas „Švaresnis Vilnius“. Jo metu žmonės galėjo siūlyti savo idėjas, kaip spręsti opiausias miesto problemas. Daugelis atsigręžė į Vilniaus taršą ir nestokojo patarimų, kaip įgyvendinti švaresnio Vilniaus viziją: siūlė ryškiau nudažyti šiukšlių dėžes ar jų išvaizdą perduoti į vaikų rankas, ragino vykdyti socialines akcijas, kurios skatintų ne tik nešiukšlinti, tačiau ir nelikti abejingiems kitų paliktoms šiukšlėms, taip pat siūlė šiukšlintojus bausti viešaisiais darbais, įdarbinti benamius kaip šiukšlių rūšiuotojus ar net kurti iš šiukšlių paminklus.

Nuošalyje neliko ir ekologijos bei transporto spūsčių problemos. Gyventojai kalbėjo apie specialias stovėjimo aikšteles ekologiškiems automobiliams, daugiau dviračių takų, netgi įrengti transporto juostas automobiliams su daugiau keleivių.

„Matyti, kad žmonės yra gyvenę užsienyje ir nori pritaikyti kai kuriuos dalykus Viilniuje“, - apie pasiūlymus kalbėjo M. Bilinskas.

Tiesa, kalbėti apie siūlomų projektų įgyvendinimą, anot jo, – anksti. Esą iniciatyva prasidėjo tik liepą, be to, kiekvienas siūlymas reikalauja finansinių išlaidų ir teisinių formalumų sutvarkymo.

„Pavyzdžiui, idėja įkurti Vilniuje daugiau parkų yra graži, tačiau ji grandiozinė ir sunkiai įgyvendinama. Todėl daugiau orientuojamės į paprasčiau realizuojamas, nereikalaukančias didelių išlaidų“, - aiškino M. Bilinskas.

Nors konkursas jau baigėsi ir spalio 23 d. Vilniaus rotušėje bus apdovanoti idėjų autoriai, tačiau iniciatyva, anot M. Bilinsko, tęsis. Trumpuoju numeriu 1664 vis dar laukiama pasiūlymų, kurie bus registruojami ir svarstomi.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių