Quantcast

Į Vilnių sugužės Europos merai

Birželio 19–21 d. Vilniaus miesto savivaldybė organizuoja tarptautinį forumą, kuriame dalyvaus ES sostinių ir kitų pasaulio miestų, su kuriais bendradarbiauja Vilnius, merai ar jų deleguoti asmenys.

Tarptautinis merų forumas „Kultūra – miesto raidos šaltinis“ organizuojamas dėl to, kad kultūra Vilniui – 2009-ųjų metų Europos kultūros sostinei – tapo pagrindine diskusijų tema.

Į forumą kviečiami susigiminiavusių ir bendradarbiaujančių su Vilniumi miestų, Vidurio ir Rytų Europos valstybių sostinių vadovai – merai arba jų deleguoti pavaduojantys asmenys, miestų tarybų nariai.

Tarptautiniai susitikimai skatina miestus aktyviai bendradarbiauti, sako Vilniaus savivaldybės atstovai.

Šio renginio proga birželio 19 d. organizuojamo Vilniaus miesto savivaldybės mero priėmimo Rotušėje metu numatoma pasirašyti Vilniaus ir Tbilisio (Gruzija) miestų susigiminiavimo sutartį, dalyvaujant merams Viliui Navickui ir Georgui Ugulava.

Susitikimo metu Vilniuje planuojama ne tik darbinė, bet ir kultūrinė programa: svečiai dalyvaus ekskursijose Vilniuje ir Trakuose, apsilankys šeštadienį atidaromoje Nacionalinėje dailės galerijoje.

Merų forumas – reikšmingas tarptautinis renginys. Jame dalyvaus atstovai daugiau nei iš 30-ies užsienio miestų ir iš „Union of the Baltic Cities” (UBC, liet. Baltijos miestų sąjunga) organizacijos. Vilniuje viešės 11 merų, 10 vicemerų ir tarybos nariai iš bendradarbiaujančių su Vilniumi miestų – Oslo (Norvegija), Milano (Italija), Tbilisio (Gruzija), Čikagos (JAV), Taipėjaus (Taivanis), Minsko (Baltarusija), Sankt Peterburgo (Rusijos Federacija) ir kt.

Primename, kad Vokietijos sostinės vadovas dar lapkritį atsisakė vizito į Vilnių. Manoma, jog Berlyno meras homoseksualas Klausas Wowereitas taip skėlė antausį tuometiniam Vilniaus vadovui Juozui Imbrasui dėl pastarojo skambių pasisakymų prieš gėjus ir lesbietes.


Šiame straipsnyje: europos meraimerų forumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių