Quantcast

Į Vilnių atvežtoje Ermitažo parodoje - aukštos kokybės meniniai darbai

Ketvirtadienį 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma iš Valstybinio Ermitažo muziejaus atvežta paroda „Fecit ad Vivum. Dailininkų portretai XVI-XVIII a. Vakarų Europos graviūrose“.

Šioje muziejų metų programos tarptautinėje parodoje pristatoma unikali 100 graviūrų kolekcijaiš Valstybinio Ermitažo imperatoriškojo rinkinio. Lietuvos gyventojai pirmą kartą pamatys pasaulinio garso dailininkų, tokių kaip Rembrandtas, Anthony van Dyckas, Jacques'as Callot, kūrinius.

Taip pat Albrechto Dürerio, Michelangelo Buonarroti ir daugelio kitų žymiausių XVI-XVIII a. Europos genialiųjų dailininkų portretus, kurie buvo sukurti jiems dar gyviems esant.

"Džiaugiuosi, kad ši paroda papuošė mūsų muziejų metus. Tai išskirtinė dovana visiems meną mylintiems žmonėms, - ketvirtadienį Vilniaus paveikslų galerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Savo vizitu Lietuvą pagerbė ir Valstybinio Ermitažo generalinis direktorius prof. Michailas Piotrovskis. Apie pirmą kartą į mūsų šalį atvežtą parodą profesorius sakė: „Tai ermitažinė paroda, grožio ir įdomių dalykų derinys. Ji žavi akį, skatina mintis ir yra skirta žinovams, kurie žino daugiau nei tik Rembrandtą.“

Parodoje aprėpiamas ilgas laikotarpis, itin reikšmingas Europos kultūrai, taip pat svarbus ir portreto žanro vystymuisi. Atrinkdama šią parodą jos kuratorė Nijolė Masiulionytė atskleidė, kad svarbūs buvo ne tik garsūs vardai, bet ir aukštos kokybės menas.

„Svarbu buvo, kad tai būtų aukšto graviūros meno pavyzdžiai, o ne tik tai, kad būtų garsūs vardai“, - spaudos konferencijoje sakė parodos kuratorė.

Žiūrovams parodoje pristatoma ištisa portretų galerija, joje - ir plačiai žinomi menininkai, ir tie, kurių šlovė bėgant laikui prigeso. Tai Jeronimas Kokas, Cornelius Cortas, Pieteris Brueghelis vyresnysis, Lucas van Leydenas, Hendrikas Golcijus. Taip pat didieji menininkai Peteris Paulas Rubensas, Michelangelo, Baceio Bandinelli ir daugelis kitų.

„Visi jie - ryškios, savo kūrybai prilygstančios asmenybės, tik jų gyvenimai, veikiami įvairių aplinkybių, klostėsi skirtingai“, - teigė N.Masiulionytė.

Paroda veiks iki birželio 10 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių