Quantcast

Į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Baltarusijos ambasadorius

Trečiadienį į užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dražinas.

Jis į URM iškviestas po to kai Europos Sąjunga ir Baltarusija pasikeitė pareiškimais apie atšaukiamus diplomatus. Baltarusijos URM antradienį nurodė iš šalies išvykti Lenkijos ir ES ambasadoriams bei pranešė atšaukianti savo ambasadorius iš Briuselio ir Varšuvos. Kiek vėliau iš Minsko buvo atšaukti visi Baltarusijos sostinėje dirbę ES šalių diplomatinių atstovybių vadovai.

„Susitikimo metu pažymėta, kad Minskui neturi kilti jokių abejonių dėl Europos Sąjungos vieningos pozicijos Baltarusijos atžvilgiu tęstinumo. Baltarusijos ambasados Lietuvoje vadovas taip pat informuotas, kad Lietuva, solidarizuodamasi su ES partneriais, atšaukia savo ambasadorių Baltarusijoje konsultacijoms“, - teigiama ministerijos pranešime.

Pasak URM, pokalbio su V.Dražinu metu taip pat pabrėžta, kad „Lietuva yra suinteresuota gerais kaimyniniais santykiais su Baltarusija ir jos žmonėmis, tačiau Baltarusija turi gerbti pamatines žmogaus teises ir laisves, paleisti ir reabilituoti politinius kalinius, nustoti persekioti politinę opoziciją, nepriklausomą žiniasklaidą, liautis rengti bauginimo akcijas ES diplomatų, reziduojančių Baltarusijoje, atžvilgiu“.

„Baltarusijos ir ES santykių normalizacija yra Minsko rankose“, - teigia Užsienio reikalų ministerija.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis trečiadienį sakė, kad Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas į Vilnių konsultacijoms grįš šią savaitę.


Šiame straipsnyje: BaltarusijaESsankcijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Patarimas

Patarimas portretas
Ką geriausiai galėtų padaryti mūsų „demokratijos“ nešėjai ir ultrapatriotai – tai nekišti savo snarglėtų nosių, kur nereikia. Pirma reikia susitvarkyti savam darže. Lietuvoje „demokratinis“ jovalas visiems jau įgriso iki kaulų smegenų.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių