Quantcast

Į Šv. Pranciškaus mugę kviečia Žirmūnai

Švęsdama šv. Pranciškaus varduves asociacija "Žirmūnų bendruomenė" organizuoja Šv. Pranciškaus, gyvūnų ir gamtosaugos globėjo, mugę.

Švęsdama šv. Pranciškaus varduves asociacija "Žirmūnų bendruomenė" organizuoja Šv. Pranciškaus, gyvūnų ir gamtosaugos globėjo, mugę.

Šventė vyks šeštadienį 10 val. Vilniaus E.Pliaterytės progimnazijos stadione.

Tikrosios Pranciškaus varduvės švenčiamos spalio 4 d., tačiau šventės anksčiau suorganizuoti nepavyko. "Taip išėjo, kad neišėjo", – situaciją linksmai paaiškino asociacijos pirmininkas Petras Demšė.

Lietuvoje ši diena įtraukta į minėtinų dienų sąrašą. Per ją skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises ir priežiūrą miestuose. To nepamiršo ir "Žirmūnų bendruomenė". Todėl jos organizuojamame renginyje bus ne tik linksmybių, bet ir šviečiamosios veiklos.

Mugėje vaikučius džiugins gyvūnų paroda, bus renkami piešinių konkurso nugalėtojai. Vyresni šventės dalyviai galės susipažinti su aplinkos priežiūra, bus pristatyta sodų ir parkų technika, daug kitų atrakcijų.

2012 m. asociacijos "Žirmūnų bendruomenė" visuomenės aplinkosauginio švietimo projektui "Žirmūnai – žydintis sodas" buvo skirtas Vilniaus miesto savivaldybės finansavimas. Projektą įgyvendinti padeda Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros institutas.

"Mes kartu su Architektūros institutu turime paruošę tos teritorijos, kuri yra šalia E.Pliaterytės mokyklos, parko viziją. Ją mugėje norėsime pristatyti bendruomenei", – apie renginį pasakojo P.Demšė.

Projekto "Žirmūnai – žydintis sodas" pagrindinis tikslas – Žirmūnų Neries pakrantėje sukurti gražią ir saugią aplinką gyventojams. Šiame parke bus įrengtos zonos laisvalaikiui. Taip pat tikimasi įkurti edukacinį daržą, kuriame būtų auginama įvairių augalų. Apie tai bus kalbama ir mugėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių