Į „Korsarą“ - papildomi bilietai po 150 litų

Maskvos Didžiojo teatro baletui „Korsaras“ sulaukus milžiniško populiarumo, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) priverstas įrengti papildomų vietų. Teatro parterio šonuose bus sumontuotos kelios dešimtys kėdžių. Papildomi bilietai pradėti platinti rugsėjo 10-ąją. Kaina – 150 litų.

G.Kėvišas atostogaus

Lietuvos publika brangiausią Maskvos Didžiojo teatro istorijoje baleto „Korsaras“ pastatymą išvys rugsėjo 19-20 dienomis. Pagrindinius vaidmenis jame atliktis baleto perlais tituluojami Nikolajus Tsiskaridzė, Marija Aleksandrova, Natalija Osipova ir Ivanas Vasilievas.

Atvežant visas „Korsaro“ dekoracijas į Vilnių prireiks šešių vilkikų, o artistai per tris spektaklio valandas dėvės net 6 tūkst. kostiumų.

LNOBT meno vadovė Tatjana Sedunova prognozavo, kad į „Korsarą“ bilietų neliks per mėnesį, tačiau baleto mėgėjai juos išgraibstė vos per kelias savaites.

1 tūkst. vietų turinčiame LNOBT „Korsaras“ bus rodomas du kartus. Iš viso jį pamatys apie 2 100 žiūrovų. Bilietų kainos į vieną prabangiausių Maskvos Didžiojo teatro baletų svyravo nuo 80 iki 700 litų.

Bilietai esą negali būti labai pigūs, nes prie projekto finansiškai neprisideda nei viešoji įstaiga „Vilniaus – Europos kultūros sostinė 2009“, nei LNOBT, kuriam teks mokėti ir už scenos nuomą, ir už orkestro darbą. LNOBT vadovybė nuolaidų daryti nebuvo nusiteikusi, o teatro direktorius Gintautas Kėvišas būtent tą savaitę, kai į jo vadovaujamą teatrą atvyks pasaulinio garso baleto trupė, yra suplanavęs atostogas.

Galimybė jauniesiems talentams

Vienoje scenoje šokti su ryškiausiomis Maskvos baleto žvaigždėmis galimybė bus suteikta kelioms dešimtims Lietuvos šokėjų. Iš kelių dešimčių laimingųjų - 12 Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinių. Jauniesiems talentams repeticijos su „Korsaro“ choreografu Aleksandru Petuchovu prasidės jau rytoj.

„Tai unikali, dažnam tik kartą gyvenime pasitaikanti proga pasirodyti vienoje scenoje su garsiausiais pasaulio baleto šokėjais. Kartu tai ir svarus žingsnis link didžiosios ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teatrų scenos, - džiaugėsi T.Sedunova. – Į spektaklį atrinkti jaunieji šalies talentai yra pirmieji lietuviai, kurie vienoje scenoje šoks su pasaulyje pripažintomis Rusijos baleto žvaigždėmis."

Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) Komunikacijos departamento direktorius Remigijus Jurgelaitis neabejojo, kad ne vienam jaunajam talentui po pasirodymo „Korsare“ atsivers šviesios ateities perspektyvos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teatrų scenose.

„Korsarą“ Vilniuje pristato ŪBIG. Projekto vertė siekia apie 1,3 mln. litų, tačiau dalį sąnaudų dengia kiti privatūs rėmėjai. ŪBIG prezidentas Vladimiras Romanovas, Lietuvos žmonėms atveždamas „Korsarą“, esą siekia įprasminti Vilniaus kaip Europos kultūros sostinės metus ir Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimą.

Brangiausias teatro istorijoje

„Korsaras“ – brangiausias pastatymas per visą Maskvos Didžiojo teatro istoriją, kainavęs 1,5 mln. JAV dolerių (3,9 mln. litų).

Pastatyme atkurti 25 originalūs Marius Petipa šokiai, sukurti dar 1899 m.

Naudojama originali Adolphe Charles Adamo muzika, sukurta 1856 m., su šešių kompozitorių muzikiniais intarpais.

„Korsaras“ Maskvos Didžiojo teatro sukurtas remiantis archyvine nacionalinės Prancūzijos bibliotekos medžiaga.

 


Šiame straipsnyje: korsarasbaletas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių