Į karantiną bus uždaromi visi atskridusieji į Vilnių, viešbučius saugos policija

Į karantiną sostinės viešbučiuose nuo antradienio uždaromi visi atskrendantys į oro uostą, retos išimtys kol kas taikomos tik užsienio piliečiams, teigia sostinės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Į karantiną sostinės viešbučiuose nuo antradienio uždaromi visi atskrendantys į oro uostą, retos išimtys kol kas taikomos tik užsienio piliečiams, teigia sostinės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kauno rajono savivaldybės atstovai patikino, kad vykdant nuo antradienio patvirtintą naują tvarką, kai savivaldybės privalo izoliuoti visus atvykstančiuosius, dar ieškoma tai galinčių padaryti viešbučių.

Anot P. Poderskio, antradienį visi atvykstantieji į Vilniaus oro uostą, prieš tai patikrinus jų sveikatą, autobusais išvežami į „Urbihop“ viešbutį Ąžuolyno gatvėje, Antakalnyje, tačiau viešbučių rezervuota ir daugiau, savivaldybė turi ir savo patalpų, tad kol kas vietų izoliacijai užteks.

„Kol kas priėmėme sprendimą karantinuoti viską, ką gauname, o vėliau aiškintis. Kai ką spėjome išsiaiškinti jau dabar. Pavyzdys – mergina iš Estijos atskrido į Vilnių, ją konsulatas paima ir nuveža iki sienos. Tokia buvo improvizuota išimtis, kurią, manau, vėliau įteisinsime. Taip pat turime žmones su teise gyventi Lietuvoje, bet jie į Vilnių atskrido taip pat tranzito reikmėms. Dėl jų spręs jų šalių ambasados ir konsulatai“, – žurnalistams oro uoste sakė P. Poderskis.

„Net jei kasdien atskristų po tūkstantį žmonių, nuo šiandien iki ketvirtadienio – mes juos sutalpintumėme“, – pridūrė jis.

Lietuvos oro uostai BNS nurodė, kad Vilniuje antradienį leidžiasi devyni lėktuvai, Kauno oro uoste – du. Dar vieno lėktuvo antradienį laukiama Palangoje.

P. Poderskis sakė, kad pradžioje tikėtasi sulaukti bent tūkstančio keleivių, bet, preliminariais duomenimis, jų antradienį bus tik keli šimtai.

Savivaldybės duomenimis, nuo ryto iki antradienio popietės į Vilnių atskris apie 400 keleivių: iš Minsko ryte atvyko 22 keleiviai, iš Frankfurto – 146, iš Dublino – 77. Apie 15.30 leisis lėktuvas iš Oslo su 48 keleiviais, vėliau Vilniuje dar numatomi skrydžiai iš Londono, Berlyno, Stambulo, iš  Londono Sautendo, o prieš vidurnaktį – ir iš Indonezijos Balio salos.

Net jei kasdien atskristų po tūkstantį žmonių, nuo šiandien iki ketvirtadienio – mes juos sutalpintumėme.

Savo ruožtu Susisiekimo ministerijos atstovai BNS nurodė, kad į skrydį iš Balio parduota 212 bilietų iš 220 – šiuo lėktuvu parvyks 115 Lietuvos piliečių, likusieji bus latviai, estai ir ispanai. Latvijos ir Estijos piliečiai turėtų būti palydėti iki pasienio su Latvija, ispanai toliau tuo pačiu lėktuvu skris į Alikantę. Iš šio Ispanijos pajūrio kurorto trečiadienį numatomas atgalinis skrydis į Lietuvą šalies piliečiams.

Anot P. Poderskio, ne užsieniečiai, o kitų Lietuvos savivaldybių žmonės bus perduoti kitoms savivaldybėms, tačiau jos pačios turės organizuoti savo gyventojams tinkamą transportą iš sostinės.

„Mes juos perduosime ir tada jos bus atsakingos už tų žmonių tinkamą karantinavimą“, – patikino jis.

P. Poderskis pabrėžė, kad viešbučiai bus saugomi pasitelkiant saugos tarnybas, policiją. Administracijos vadovas sako, kad nepasitenkinančių šia naująja tvarka yra, tačiau situacija yra valdoma dar oro uoste.

Vilniaus administracijos vadovas sako, kad į karantiną uždarytiems asmenims jau pristatomas maistas, taip pat jau paruoštos mažos vaistų siuntos diabetikams ar kitų sveikatos problemų turintiems žmonėms. Vėliau tikimasi visas šias išlaidas kompensuoti iš valstybės biudžeto.

Jis sako, kad Vilniaus savivaldybė jau ieško kitų būdų užtikrinti saugų karantiną ne viešbučiuose, tam šiuo metu išbandoma speciali mobilioji aplikacija, leidžianti stebėti asmenų buvimo vietą, įpareigojanti tam tikrais laiko intervalais siųsti asmenukes su savo aplinka.

„Manau, kad didelę dalį, radę teisingas išimtis ir radę technologinius sprendimus, kurie padės tinkamai karantinuotis žmonėms, išspręsime ir iš viešbučių atiduosime į kitas savivaldybes ar į karantinavimosi vietas namuose“, – sakė P. Poderskis.

Anot jo, aplikacija iš dalies leistų lengvesnes karantino sąlygas technologijoms imlesniems piliečiams, tačiau neužtikrintų tokių galimybių tiems, kurie technologijomis nemoka gerai naudotis.

„Nemanau, kad ši įsakymo dalis išgyvens daugiau negu dieną. Iš esmės teisinga būtų maždaug 60 procentų, kurie serga lengvai, leisti sirgti namuose, maždaug 30 proc., kurie serga sunkiau, guldyti ligonines – tam irgi ruošiamės. Maždaug 10 proc. intensyvios reikalaujančių žmonių bus guldomi į pagrindines ligonines. Pasijungs ir Lazdynų, ir Antakalnio ligoninė“, – pabrėžė P. Poderskis.

Jis taip pat vylėsi, kad sveikatos apsaugos ministras atšauks nurodymą savivaldybėms savo patalpose izoliuoti visus asmenis, kuriems diagnozuotas koronavirusas, net ir tiems, kurie serga lengva infekcijos forma. P. Poderskis atkreipė dėmesį, kad sostinė jau pasiruošė guldyti ligonius ir kitose gydymo įstaigose, ne tik Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.


Šiame straipsnyje: koronavirusasgrįžę iš užsieniokarantinas paskirtose patalposeCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Prognozė

Prognozė portretas
Viešbučiai malonia žolele prakvips, o policininkai sušalę virusu susirgs.

juo

juo portretas
saugiausia vieta butu lukiskiu sanatorija,ten galetu saugiai karantinuotis uz aukstu tvoru

reikia

reikia portretas
panaudot lukiskes ir nuo visuomenes slepiama matosi jau kazkam pardave kaip ir mus visus?...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių