Quantcast

Gyvybės mokslų centro kapsulėje – laiškas ateities kartoms

  • Teksto dydis:

Lapkričio 14 d., ketvirtadienį, 11 val. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyks Gyvybės mokslų centro (GMC) kapsulės įbetonavimo ceremonija. Jos metu bus pasirašytas laiškas ateities kartoms. Ceremonijoje dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

GMC projektas yra bene vienintelis Lietuvoje įgyvendinamas slėnių programų projektas, kurio vienas pagrindinių prioritetų – jaunimo problemų sprendimas ir pasauliniu mastu konkurencingų studijų plėtojimas. GMC projekto įgyvendinimas sudarys prielaidas didesnėms tiesioginėms užsienio investicijoms į Lietuvą, naujo pažangaus verslo ir naujų darbo vietų, ypač skirtų jauniems asmenims, kūrimui.

Šio projekto tikslas – stiprinti mokslo, studijų ir verslo sąveiką, sukuriant šiuolaikinę mokslinių tyrimų infrastruktūrą biotechnologijos ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų, studijų ir technologinės plėtros reikmėms. GMC kuriamas VU Biochemijos ir Biotechnologijos institutų, Gamtos mokslų ir Medicinos fakultetų, Onkologijos instituto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto pagrindu ir bus sudedamoji integruoto mokslo, studijų ir verslo centro „Santara“ dalis.

GMC pastatas iškils greta jau pastatyto VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro ir statomo Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro pastatų.  Įgyvendinus projektą bendras patalpų plotas bus 24 000 kv. m. Pastate mokslo ir studijų sąveikos reikalavimus atitiks mokslo ir mokymo laboratorijų deriniai, o jungtį su verslu užtikrins GMC priestatas, kuriame įsikurs bioinkubatorius. Centras sutelks mokslininkų pajėgas ir turimą mokslinę įrangą bendroms mokslinėms problemoms spręsti vykdant Lietuvos ir užsienio mokslines programas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių