Quantcast

Griūvančias Vilniaus bažnyčias gelbsti gidai

Užsienio turistams Vilniaus senamiestyje bene didžiausią įspūdį palieka bažnyčių gausa ir tai, kaip gražiai tarpusavyje dera įvairių religijų šventovės. Deja, dėl nepakankamos bažnyčių priežiūros ir minimalaus finansavimo, greitai nebeturėsime kuo didžiuotis ir stebinti turistų – daugelis Vilniaus bažnyčių yra avarinės būklės.

Nesulaukę pagalbos ir būtinų remonto darbų pradžios, Vilniaus gidai kviečia į jau tradicija tapusį labdaringą renginį „Paremkime griūvančias bažnyčias“.

2009 m. vasario 16-tą dieną gidžių Liudos Matonienės, Danutės Čornij ir Reginos Atkočiūnaitės inicijuota akcija paremti Šv.Onos bažnyčiai sulaukė didelio pasisekimo. Ekskursijose dalyvavo per 200 žmonių, bažnyčiai buvo paaukoti beveik 4 tūkst. litų. Kaip teigė akcijos organizatorės, žmonėms rūpi išsaugoti kultūrinius paminklus ir jie mielai prisideda prie labdaringų akcijų.

Šv. Velykų proga, balandžio 13 d. gidės Danutė Čornij ir Liuda Matonėnienė  šįkart organizuoja akciją Šv. Trejybės bažnyčiai paremti.

Šis unikalus paminklas, kuriame susipynę gotikos, renesanso ir bizantiškas stiliai, statytas 1514 m. Apie šios bažnyčios celę kūrinyje „Vėlinės“ rašė žymus rašytojas Adomas Mickevičius. Šiandien Šv. Trejybės bažnyčios viduje griūva pūvantys pastoliai, kurie buvo pastatyti siekiant restauruoti interjerą, tačiau darbai taip ir nebuvo pradėti.

„Po akcijos Šv.Onos bažnyčiai paremti įsitikinome, kad žmonėms mielai prisijungia prie tokio pobūdžio akcijų. Jiems įdomu pasiklausyti istorijų ir legendų apie senąsias Vilniaus šventoves ir kartu jausti, kad padarei kažką gero, ką įvertins ir ateinanti karta, kuri galės grožėtis išsaugotais architektūriniais paminklais“ – sakė viena iš akcijos organizatorių Liuda Matonienė.

Akcija vyks balandžio 13 d. 15 val. Jos metu gidai vedžios po Šv. Trejybės bažnyčią, Bazilijonų vienuolyną, varpinę, požemius, veiks M. K. Čiurlionio menų mokyklos vaikų piešinių paroda, choralinės muzikos, atliekamos vienuolių unitų, koncertas. Akcijos trukmė – 1 val. 15 min. Ekskursija bus nemokama, o jos metu žmonės galės aukoti pinigus bažnyčios remontui paremti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių