Quantcast

„Grigiškės“ šilumą gyventojams tieks tik nuo rudens

Grigiškių gyventojams bus pradėta tiekti tik rudenį, sako medžio plaušo plokščių ir higieninio popieriaus gamybos bendrovės „ Grigiškės “ vadovas Gintautas Pangonis, ketvirtadienį praneša „Verslo žinios“.

„ Grigiškės “ vasario vidury už 265 tūkst. litų įsigijo dalį šilumos vamzdžio, leisiančio įmonei vėl tiekti pigesnę šilumą Vilniaus ir Grigiškių vartotojams.

„Turime dar ir šilumokaitį perkelti, tam parengti projektą, jį suderinti su visomis instancijomis. Visos išlaidos prisijungti prie tinklo gali sieki iki 1 mln. litų“, - skaičiuoja G.Pangonis ir sako, kad įį šildymo sezoną visų darbų atlikti įmonė jau nespės, todėl pigesnė šiluma Grigiškių gyventojams bus pradėta tiekti tik rudenį.
Anot G. Pagonio, įmonės pasiūlyme „Vilniaus energijai“ yra pateikta kaina, kuri 5 proc. mažesnė nei „Vilniaus energijos“ kuro kainos dedamoji. „O pasakyti, kokia kaina bus ateityje, neįmanoma, nes neaišku, kiek pakils medienos ir gamtinių dujų kaina“, - nurodo jis.

„Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas skaičiuoja, kad „Grigiškių“ tiekiama šiluma vilniečiams kainos nesumažins. „Šiuo metu Vilniui sušildyti įrenginiai veikia 1530 MW galia, ir “Grigiškių„ 18 MW galia būtų lašas jūroje. Tegu jie gamina tą šilumą, tačiau privalomuosius reikalavimus turi įgyvendinti“, - aiškina jis.„Grigiškės“, pasistačiusi du naujus biokuro katilus ir panorėjusi tiekti pigesnę šilumą gyventojams, jau gerą pusmetį bando įtikinti „Vilniaus energiją“ prijungti įmonę prie šilumos tinklų. O ši, pati nusitiesusi trasą iš Vilniaus į Grigiškių miestelį, reikalauja pažodžiui laikytis kiekvieno šilumos supirkimo sąlygų punkto.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių