Quantcast

Greitosios pagalbos ligoninėje – skubus vadovų persodinimas

Įvardijo priežastis

Kodėl kažkam buvo reikalinga užvaldyti ligoninę, gydytojas teigė turintis tik prielaidas. Viena jų – tai ta ekonominė ligoninės komandos veikla, kuri "užkirto" tam tikroms įmonėms nuolatinius viešųjų pirkimų laimėjimus. Siekiant pinigus leisti kuo racionaliau, ligoninė skaidrino ir efektyvino viešuosius pirkimus, o tai kai kam nepatiko, nes verslai prarado pinigų srautus, įmonės prarado garantuotus užsakymus. Pavyzdžiui, kad ir garsiai nuskambėjusi istorija su pacientų maitinimu ir "Pontem". Mat jau treti metai ligoninė pati maitina pacientus ir negavo nė vieno skundo dėl kokybės, o dar turi apie pusę milijono pelno kiekvienais metais. Tačiau "Pontem" tuo, kad valstybinė įmonė pati sėkmingai teikia maitinimo paslaugą ir "nušluostė nosį" privatininkams, A.Pamernecko įsitikinimu, liko labai nepatenkinta. O jam pačiam iš kai kurių politikų teko išgirsti, jog teks trauktis iš pareigų.

Kitas dalykas – sanatorija "Pušyno kelias", kuri pernai prijungta prie ligoninės. Anot buvusio RVUL direktoriaus, tada paaiškėjo, kad "Pušyno kelio" turtas priklauso ne valstybei, o ligoninei. Tai reiškia, kad ligoninės vadovas gali tuo turtu disponuoti – tam pakanka vieno ministerijos klerko parašo. O tas turtas – 3 ha žemės regioniniame parke su 8 ar 9 pastatais, NT rinkoje įvertintas keliomis dešimtimis milijonų.

Tačiau manau, kažkam reikia klusnaus ligoninės vadovo, kuris darys su tuo turtu tai, kas jam bus nurodyta.

"Ligoninė "Pušyno kelią" pradėjo vystyti, savais pinigais remontuoti, planuota, kad dviejuose korpusuose įsikurs reabilitacija, o kituose – slauga. Tačiau manau, kažkam reikia klusnaus ligoninės vadovo, kuris darys su tuo turtu tai, kas jam bus nurodyta. O to turto tikrai daug kas norėtų. Tad nenustebsiu, jei ten staiga keisis veikla ar tas turtas bus parduotas. Dėl tokių dalykų, manau, verta ir užvaldyti ligoninę, ir neteisėtais būdais konkursus organizuoti", – svarsto A.Pamerneckas.

Gydytojas teigė šiai ligoninei atidavęs 6 metus savo gyvenimo, galima sakyti, gyveno ligoninėje. Kai jis pradėjo dirbti, ligoninė buvo nuostolinga. Ekonominę veiklą pavyko stabilizuoti, po metų ji jau tapo "pliusinė" ir iki šiol tokia išliko, medikų atlyginimai, nors ir ne didžiausi, tačiau tapo konkurencingi. Todėl jam ypač skaudu, jei dėl kažkieno – verslo, valdininkų ar politikų – įnorių visa tai, ką pavyko sukurti, bus sugriauta. Juo labiau kad dėl to labiausiai nukentės visuomenė.

Nieko netikėto

"Vilniaus diena" susiklosčiusią situaciją ir sunkiai suvokiamą skubą per pusdienį atleisti iš pareigų ir iš darbo A.Pamernecką paprašė pakomentuoti SAM atstovų.

Ministro patarėjos Vilmos Srogės teigimu, nors 2018 m. vasarą J.Kutkauskienė buvo komisijos atrinkta konkurso į RVUL vadovo vietą laimėtoja, sprendimas neskirti J.Kutkauskienės į laimėtas RVUL vadovo pareigas buvo grindžiamas STT pažyma apie J.Kutkauskienę, taip pat VTEK sprendimu, kuriuo buvo pripažinta, kad J.Kutkauskienė pažeidė Viešųjų ir privačių  interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas. J.Kutkauskienė VTEK sprendimą buvo apskundusi teismui, o birželio 12 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas jį panaikino. Atsižvelgiant į tai, tarp SAM ir J.Kutkauskienės sudaryta taikos sutartis, kuria baigtas teisminis procesas ir susitariama skirti J.Kutkauskienę į ligoninės vadovo pareigas. Tad galima teigti, kad susidariusi sudėtinga situacija dėl RVUL vadovo skyrimo yra jau išspręsta.

A.Pamernecko, kaip įstaigos vadovo kadencija, pasak ministro patarėjos, baigėsi 2018 m. birželio 30 d., o nuo liepos 1 d. jam pavesta laikinai eiti ligoninės vadovo pareigas, kol viešo konkurso būdu bus išrinktas naujas ligoninės direktorius.

"Kadangi dėl šios ligoninės vadovo paskyrimo iki liepos 3 d. vyko teisminiai procesai, A.Pamerneckas laikinai vykdė ligoninės vadovo funkcijas, – teigė A.Srogė. – A.Pamerneckas aktyviai dalyvavo teisminiuose procesuose, nuosekliai teikė procesinius dokumentus teismui, skundė teismo sprendimus, tad atleidimas iš laikino vadovo pareigų jam negalėjo būti netikėtas. Bet kuriuo atveju, A.Pamerneckui buvo aiškiai žinoma, kad, jo kadencijai pasibaigus, toliau funkcijas jis vykdė tik iki tol, kol bus konkurso būdu priimtas nuolatinis ligoninės vadovas. Negana to, A.Pamerneckui sužinojus, kad tarp SAM ir J.Kutkauskienės yra sudaryta taikos sutartis, kurią teismas patvirtino, jis, dar būdamas laikinuoju vadovu, šią nutartį ligoninės vardu apskundė teismui. O tai akivaizdžiai patvirtina, kad jis žinojo, jog jo darbo santykiai sudarius šią sutartį pasibaigia, tad ministro įsakymas dėl jo atleidimo yra tik formalumas."

Pasak ministro patarėjos, Darbo kodekso 35 straipsnio 5 d. nurodyta, kad susitarimas dėl papildomo darbo pasibaigia (eidamas gydytojo pareigas A.Pamerneckas dirbo papildomą darbą), kai baigiasi sutartis dėl pagrindinio darbo. Nors A.Pamerneckas žinojo apie netrukus pasibaigsiančius darbo santykius, jis, kaip darbo sutarties šalis, ministerijai nebuvo pareiškęs valios toliau eiti gydytojo pareigas, tad kitokio darbo santykių pasibaigimo ir negalėjo būti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nijolė

Nijolė portretas
Tai protingas , garbingas ,pasiaukojantis daktaras ir vadovas. Ar tokių žmonių reikia Lietuvai ? Tai kas gi čia vyksta? Susidorojimas su turinčiu savo nuomonę ,norinčiu tik gero žmonėms ir savo darbuotojams, bet nepaklusniu vadovu.Akivaizdus blogis .

Toni Lyda

Toni Lyda portretas
Mano kaimyno motina daro $139 / h internete. Ji buvo atleista už 6 menesius, taciau praejusi menesi jos darbo užmokestis buvo 13847 JAV doleriu, o tik kelias valandas dirbo internete. naudoti šia nuoroda ,,, >>>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com

kursiokė

kursiokė portretas
PAMERNECKAS PUIKUS TRAUMATOLOGAS -ŽMOGUS NEBIJANTIS RIZIKUOTI IR PRISIIMTI ATSAKOMYBĖS. TIK JO DĖKA MANO ANYTA TURI PO AVARIJOS IŠSAUGOTĄ KOJĄ, KAI KLAIPĖDOS TRAUMATOLOGAI PRIĖMĖ SPRENDIMĄ KOJĄ AMPUTUOTI. GAILA, KAD LIETUVAI NEREIKIA KVALIFIKUOTŲ SPECIALISTŲ O TIK KLAPČIUKŲ, KURIE VYKDYTŲ SAVIVALDYBĖS IR POLITIKŲ UŽSAKYMUS. STIPRYBĖS JUMS
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių