Quantcast

Dėl dviejų peštukų Vilniuje ligoniams gali tekti ilgiau laukti medikų pagalbos?

  • Teksto dydis:

Bendrasis pagalbos centras (BPC) nuogąstauja, kad Vilniaus regione ligoniams gali tekti ilgiau laukti greitosios medicinos pagalbos, tuo metu Vilniaus greitosios medicinos stotis tvirtina, jog tokios grėsmės nėra.

BPC pranešė, kad pirmadienį Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis (GMPS) nutraukė sutartį ir išjungė Bendrojo pagalbos centro informacinės sistemos įrangą, įdiegtą šios stoties patalpose Justiniškių gatvėje.

Pasak BPC, ši įranga naudota tiesioginiam telefono ir duomenų ryšiui tarp BPC ir Greitosios medicinos pagalbos stoties užtikrinti.

"Bendrasis pagalbos centras praneša, kad GMPS panaikinus tiesioginio ryšio su BPC galimybę, gali pailgėti kvietimo laikas, o greitosios medicinos pagalbos automobilių atvykimas į nelaimės vietą gali užtrukti ilgiau nei iki šiol", - rašoma pranešime.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis vadovas Tadeušas Rodzas pirmadienį BNS patvirtino, kad įranga išjungta, tačiau jis aiškina priešingai - jog pagalbos teikimas ne sulėtės, o bus operatyvesnis. Pasa T.Rodzo, stotis siekė sujungti abi sistemas, kad medikai iš karto gautų informaciją apie įvykį, tačiau nesutiko BPC, argumentuodamas duomenų apsauga.

"Mes siūlėme sujungti sistemas, trumpinant kelią, kad iš karto gautume BPC registruotą elektroninę įvykio kortelę, bet BPC nesutiko, neva mūsų įranga nelegali, nors ji legali, taip pat argumentuodami duomenų apsauga", - sakė T.Rodzas.

Anot jo, atsisakius minėtos sistemos, komunikacija pagalbos numeriu 112 Vilniaus regione vyks analogiškai kaip likusioje Lietuvos dalyje.

BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas BNS patvirtino, jog medikai siekė sistemas sujungti, bet, pasak jo, tam nebuvo techninių sąlygų. Jis patvirtino, kad atsisakius minėtos sistemos komunikacija vyks bendra tvarka kaip visoje Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių