Greičio matuoklių aklumas skatina sostinės vairuotojų chuliganizmą

Per spūstis Šeškinės kalnu automobiliai leidžiasi nepaisydami draudimų. Greičio matuokliai neveikia jau kelis mėnesius, todėl vairuotojai įžūliai veržiasi į vadinamąją A juostą.

Ketvirtadienio rytą portalo žurnalistai nufotografavo kelias dešimtis nekantruolių, taupančių savo, bet visai nesaugančių kitų vairuotojų laiko.

Aplenkia minias „kvailių“

Ryte, skubėdami į darbą ar universitetus, iriamės per miestą kaustančias spūstis, tačiau, kaip visada, atsiranda lygesnių už kitus – kodėl gi neaplenkus visos minios „kvailų“ vairuotojų, stovinčių „kamštyje“? Apsukruoliai žino – šitam tikslui ypač tinka visuomeninio transporto juosta.

„Siuntu, kai matau vairuotojus, važiuojančius autobusams skirta eismo juosta, o paskui įžūliai lendančius į lengviesiems automobiliams skirtą eilę. Ne duok Dieve, neįleisi, dar ir nepadorų gestą parodys. Kodėl tokių situacijų nefiksuoja policija?“, - stebėjosi vilnietis Stasys, kuriam, kaip ir daugeliui miestiečių, rytais tenka stovėti mašinų spūstyse.

Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato Eismo tarnybos viršininkas Vytautas Černevičius portalą patikino, kad policija stebi situaciją ir imasi priemonių, kad nusidėjėlių keliuose būtų mažiau. Tačiau pripažįstama, kad kontroliuoti pažeidėjus yra sunku.

„Ant Šeškinės kalno organizuojami reidai. Jų metu per dieną yra nubaudžiami daugiau nei šimtas vairuotojų, lekiančių visuomeniniam transportui skirta juosta, - pasakojo V.Černevičius. - Prie kiekvieno vairuotojo policininko nepastatysi, tai žmogaus sąžinės reikalas.“

Vairavimo kultūra - žemiausio lygio

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas antrino kolegai ir pripažino, jog Vilniaus mieste problema dėl nekultūringų vairuotojų ne tik egzistuoja, bet ir veši. „Situacija bloga. Ant Šeškinės kalno pastatytas veikiantis fotoaparatas, policija ten dažnai surengia reidus, tačiau kaip sustabdyti vairuotojų savivalę – nežinau“, - skundėsi G.Tamošiūnas.

Anot V.Černevičiaus, neleistinai kirsdami viešajam transportui skirtą juostą vairuotojai ne tik kad pažeidžia kelių eismo taisykles, bet ir demonstruoja savo prastą išsiauklėjimą ir nepagarbą kitiems eismo dalyviams.

 „Dažnas lietuvis į kelią išsiruošia kaip į kovą. Matyt, mūsų tautai patinka kovoti. Tik neaišku, dėl ko. Reikia pripažinti – lietuvių vairavimo kultūra yra žemiausio lygio. Tuoj pradės visi šaligatviais ir laukais važinėti, juk taip dar greičiau“, - pasakoja V.Černiauskas.

Į policijos pareigūnų rankas patenkantiems pažeidėjams, skraidantiems po vadinamąją A juostą, gresia bauda nuo 50 iki 100 litų.
NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių