Quantcast

Gitaros meistras Francis Goya sugrįžta į Vilnių

Vienas žymiausių Europos gitaros meistrų Francis Goya sugrįžta į Lietuvą su instrumentiniu trio, kad dar kartą papirktų publiką meistriškomis ir subtiliomis melodijomis, pasiekiančiomis net labiausiai sušalusias širdis. Išskirtinio belgų gitaristo koncertą jo gerbėjai galės išgirsti jau visai netrukus, kovo 6-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose.

Per ilgus metus scenoje Francis Goya spėjo į save sugerti įvairiausių pasaulio kraštelių muzikos tembrus, spalvas.

Jo muzikoje susilieja Brazilijos saulėlydžiai, rusiškas speigas, Lenkijos gatvių vingiai ir egzotiškos Azijos gėlės. Klausydamiesi belgų gitaristo muzikos tūkstančiai atsipalaiduoja ir pamiršta vargus, pasinerdami į bekraštę muzikos vilionę.

Ne kartą Lietuvoje jau viešėjęs Francis Goya gerai pažįstamas kokybiškos muzikos mėgėjams. Visuomet garsiomis ovacijomis sveikinamas gitaros meistras šįsyk ruošia itin romantišką ir virpulį keliančią programą. Per ilgus metus scenoje Francis Goya yra surinkęs išskirtinį repertuarą, kuriame skamba jo kurtos aranžuotės ir pasaulinę šlovę pelnę kūriniai.

Romantiškos gitaros karaliumi tituluojamas Francis Goya gimė Lježo mieste, Belgijoje. Gavęs dovanų pirmąją gitarą būdamas 13-os, belgas būdamas 16-os, 1966-aisiais, subūrė pirmąją savo muzikos grupę. Nuo tada prasidėjo spalvingas, per daug pasaulio šalių besidriekiantis jo muzikanto kelias. Tokiems atlikėjams kaip Demis Roussos, „Three Degrees“, Vicky Leandros ar Barry White‘as akomponavęs gitaristas vėliau pasirinko solinę karjerą. Pirmasis Francio Goya singlas „Nostalgia“, skirtas pagerbti tėvui, kaip mat privertė muzikos žinovus įsiminti jo vardą.

Atradęs savitą, romantišką ir jaudinantį skambesį belgas užkariavo šimtus tūkstančių širdžių visame pasaulyje. Dauguma iš 40-ies jo įrašytų muzikos albumų tapo auksiniais ar platininiais. Nuo 2003-ųjų Francis Goya surengė šimtus koncertų nuo gimtosios Belgijos iki pat Pietų Afrikos ir Kinijos. 2008-aisiais gitaristas su šeima apsigyveno antrajame pagal dydį Maroko mieste – Marakeše. Čia jis yra įkūręs muzikos mokyklą, kur nevengia surengti pamokų, kai nėra išvykęs koncertuoti į užsienio šalis.

Jautrus ir nuoširdus Francis Goya ir jo trio koncertas Vilniaus kongresų rūmuose įvyks jau kovo 6-ąją. Bilietus į koncertą galite įsigyti svetainėje www.ticketpro.lt  bei “Bilietų pasaulio” kasose.


Šiame straipsnyje: Francis Goyarenginiai Vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
nuostabiai groja, saunu
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių