Gineso rekordas padės atkreipti dėmesį į hepatitą

 • Teksto dydis:

Vilniaus Katedros aikštėje minint Pasaulinę hepatito dieną buvo fiksuojamas “Guinness “ Pasaulinis rekordas. Šios akcijos organizatoriai Pasaulinis hepatito aljansas ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija džiaugiasi, jog Vilniuje pavyko užfiksuoti rekordą.

“Mums pavyko”, – džiaugiasi asociacijos valdybos pirmininkas A. Povilaitis. “Tai simbolinė akcija, tačiau jos pagalba norime atkreipti žmonių, valdžios, gydytojų dėmesį į klastingą ir negailestingą užkrečiamą ligą – hepatitą”.

Šios akcijos organizatoriams buvo iškelti griežti organizaciniai reikalavimai. Teritorija, kurioje vyktų rekordo fiksavimas, turėjo būti atskirta. Buvo sudėtingi nurodymai rekordo stebėtojams, liūdininkams bei fotografams. Kiekvienai dalyvavusiai šaliai buvo reikalavimas - dalyvių skaičius turi būti nemažesnis nei 25. Į Vilniaus miesto širdį, Katedros aikštę, susirinko daugiau nei 50 žmonių, norinčių dalyvauti ir taip išreikšti susirūpinimą hepatito situacija Lietuvoje. Visi susirinkusieji vienu metu turėjo padaryti tris judesius pagal japonų patarlę apie tris beždžionėles “Nieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau”.

“Buvo labai šaunu matyti tiek daug akcijos dalyvių neabejingų savo ir kitų žmonių sveikatai”, - pasakoja populiariausių serialų aktorė Aldona Bendoriūtė Gadliauskienė. ”Buvau pakviesta stebėti ir liūdyti, jog viskas vyksta pagal taisykles, tačiau labiausiai man rūpėjo žmonės. Atėjo šeimos su mažais vaikais. Tie vaikučiai taip nuoširdžiai darė trijų beždžionėlių judesius, jog mane tai sujaudino iki pat širdies gilumos. Buvo taip gera visa tai matyti”.

Prie šios akcijos organizavimo fotografai Augustinas Ramelis, Vainius Kubilius ir Tomas Viteika, taip pat kelios firmos.
Anot pašnekovo A. Povilaičio trijų beždžionėlių judesiai pasirinkti neatsitiktinai. Tuo norima parodyti, jog negalima ignoruoti hepatito. Visi, tiek medikai, tiek sveikatos ministerijos atstovai, tiek patys žmonės turi drąsiai ir atvirai kalbėtis. Nes anot ekspertų, situaciją Lietuvoje grėsminga. Pagal 2012 metų Europos hepatito indeksą (Euro hepatitis Care Index, http://www.hep-index.eu/ ) Lietuva yra paskutinėje vietoje.

Gegužės ir birželio mėnesiais Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija kartu su Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininke Dangute Mikutienė organizavo anoniminę Seimo narių apklausą. Seimo nariams buvo pateikta vienuolika klausimų. Vienas iš jų buvo - ar Jūsų aplinkoje yra sergančių hepatitu? Iš gautų atsakymų net 28,6 % atsakė, jog taip.

“Visų pirma norime, kad sveikatos ministerija organizuotų darbo grupę, kurioje būtų ekspertai, medikai, Seimo, sveikatos ministerijos, ligonių kasų bei pacientų asociacijų atstovai”, – sako A. Povilaitis. “Šios darbo grupės uždavinys – pateikti ir patvirtinti nacionalinę hepatito programą”.

Pašnekovas pabrėžia dar kelis svarbius dalykus. Hepatitas, tai ne vien asocialių žmonių liga. Norime sugriauti šį stereotipą. Taip pat svarbu neatlygintina donorystė. Visoje europoje propaguojama savanoriška donorystė, kuri užtikrina saugesnio kraujo rinkimą.

Kauno klinikų kraujo centras kviečia visus atvykti rugpjūčio 1 dieną į Kauno rotušės aikštę nuo 14.00 iki 19.00 valandos,  rugpjūčio 14 dieną į Laisvės alėją (prie fontano) Kaune nuo 10.00 iki 16.00 valandos ir rugpjūčio 21 dieną į V. Kudirkos aikštę neatlygintinai suteikti kraują.

Siekiant Gineso rekordo dalyvavo 67 pasaulio šalys. Lietuva dalyvavo pirmą kartą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių