Quantcast

Ginčai dėl gėjų eitynių vyksta toliau: savivaldybė apskundė teismo sprendimą

  • Teksto dydis:

Išnagrinėjusi teismo sprendimą ir motyvus, Vilniaus miesto savivaldybės administracija šiandien apskundė teismo sprendimą, įpareigojantį Savivaldybę suderinti asociacijai Lietuvos gėjų lyga leidimą eitynėms Gedimino prospektu, praneša savivaldybė.

Primename, kad išnagrinėjęs Asociacijos Lietuvos gėjų lyga skundą teismas pripažino, kad Savivaldybės administracija nesuderino eitynių vietos gėjų lygos pageidaujamu maršrutu, tačiau teismas nenustatė, kad Savivaldybės administracija tokiu būdu būtų diskriminavusi pareiškėją dėl seksualinės orientacijos. Teismas konstatavo, kad Savivaldybės administracija savo poziciją grindė remdamasi konkrečiomis teisės aktų nuostatomis ir siekė ginti pačių eitynių dalyvių saugumą.

Savivaldybės įsitikinimu, teismas nepagrįstai sprendime nurodė, jog šiuo atveju bus organizuojamos „eitynės“, t. y. tik praeinama pro institucijas ir organizuojamas susirinkimas nebus vykdomas prie šių pastatų, kuriuose įsikūrusios valstybinės institucijos, kadangi organizatoriai yra aiškiai nurodę, jog Lukiškių aikštėje bus išskleidžiama vaivorykštės vėliava, sakomos baigiamosios kalbos.

Primename, kad Savivaldybė pakartotinai svarstydama asociacijos Lietuvos gėjų lyga 2013 m. sausio 11 d. pranešimą apie eitynių organizavimą atsisakė pastarąjį derinti, nes leisdama organizuoti eitynes Gedimino prospektu, pažeistų Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 4 straipsnio 3 dalyje numatytą besąlygišką draudimą susirinkimus prie teismų pastatų organizuoti ne arčiau kaip 75 metrai, o prie valstybės valdžios ir valdymo įstaigų, užsienio diplomatinių atstovybių, kitų strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių – ne arčiau kaip 25 metrai iki šių pastatų ir objektų.

Gedimino prospekto atkarpoje nuo Odminių skvero iki Lukiškių aikštės yra: Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (Gedimino pr. 36), Vilniaus apygardos teismas (Gedimino pr. 40), Lietuvos apeliacinis teismas (Gedimino pr. 40), Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija (Gedimino pr. 30), Lietuvos Respublikos ūkio ministerija (Gedimino pr. 38), Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija (Gedimino pr. 17), Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija (Gedimino pr. 19), Lietuvos bankas (Gedimino pr. 6), Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Gedimino pr. 26), Lietuvos statistikos departamentas (Gedimino pr. 29).NAUJAUSI KOMENTARAI

jpt

jpt portretas
Geriausias dalykas būtų absoliučiai neiti stebėti parado arba atėjus išspardyti subines Gražuliui ir į jį panašiems. Pilna problemų, tikrų žmogaus teisių pažeidimų, todėl labai paranku parodyti, kad niekas čia jų nepersekioja, neterorizuoja, ką tada darys pseudokankiniai ir pseudogynėjai?

whahahaha

whahahaha portretas
tegu zuoks 1ms eina parade veliavos kotu subinej

o

o portretas
ar ligoniai neturi but gydomi.jeigu jie tycia sukelia sau pavoju ir kitiems zmones.....gal reiketu juos izoliuot.bet tik neaisku kur jie tilptu
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių