Gerokai vėluodama „KultFlux“ menų platforma pagaliau atgyja (papildyta programa)

Mėlyna dėžė Neries krantinėje dar vadinama menų platforma „KultFlux“ pagaliau atveria duris. Dar gegužę turėjusi pradėti naują sezoną, platforma atgis tik vėlų antradienio vakarą.

21 val. ant upės kranto šių metų „KultFlux“ programa startuoja  Walterio Ruttmanno filmu „Berlynas: didmiesčio simfonija“. 1927 m. sukurtas filmas atskleidžia miesto vaizdų simfoniją nuo ansktyvo ryto iki vėlaus vakaro.

Šis juosta suteiks kryptį likusiai „KultFlux“ filmų programai, kuri liepos mėnesį kelsis į 7-ąjį dešimtmetį ir į Maskvos, Paryžiaus bei Romos miestus. Filmuose atsivers miestų ir jų gyventojų -Maskvos intelektualų, Romos prostitutės ir jos sūnaus, Paryžiaus įvairialypės visuomenės - reikšmingi pokyčiai, bandant prisitaikyti prie sparčiai kintančių socialinių bei ekonominių sąlygų.

Ketvirtadieniais į Neries krantinę grįžta „Fishday“ muzikos vakarėliai. Į juos rinktis lankytojai tradiciškai kviečiami 22 val. Šįkart mėlynojoje dėžėje gros „A.“, „Deneez&Genys“.

„Pernai turėjome plačią „KultFlux“ renginių skalę: tai buvo ir parodos, ir koncertai, ir diskusijos, ir kino vakarai. Šiemet programa siauresnė – tik kinas ir muzika“, - į programų skirtumus dėmesį atkreipė programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) Žmonių programos vadovas Liudas Gikaras.

Šiųmetės programos įvairovę esą riboja sumenkęs finansavimas. Pernai menų platformos projektui VEKS skyrė 117 tūkst. litų, šiemet 2,5 karto mažiau – tik 45 tūkst. litų. Programos finansavimas numatytas iš miesto savivaldybės lėšų. Formaliai pinigai skirti dar metų pradžioje, tačiau realiai projekto vykdytojų jie nepasiekė. Todėl turėjusi atgimti dar gegužę, menų platforma merdėjo iki pat liepos.

Dėl lėšų stygiaus trenksmingo „KultFlux“ atidarymo, kaip pernai, nebus. „Praėjusiais metais buvo ne tik programos, bet ir paties objekto pristatymas. Šiemet pasakoti, kas yra meno platforma jau nereikia. Ji turi savo lankytojų būrį, kurie žino, ką ras“, - neabejojo L.Gikaras.

Portalo žiniomis, už „KultFlux“ barą bus atsakinga nesikandžiojančių kainų politiką klientams puoselėjanti vyninė „Tappo d'Oro“. Nors oficialios sutartys dar nepasirašytos, beveik neabejojama, kad derybos linksta teigiama linkme.

Pagrindinis „KultFlux“ lankytojas – jaunas kino ir muzikinius renginius mėgstantis vilnietis. Meno erdvę ant Neries kranto pamėgo ir svečiai iš užsienio.  

Statant meno platformą siekta sukurti kultūrinės traukos centrą ant upės, kurią Vilnius menkai teišnaudoja. Amsterdamo menininkai yra siūlę „apgyvendinti“ Nerį. „KultFlux“ mažas žingsnelis į šios idėjos įgyvendinimą“, - sakė L.Gikaras.

„KultFlux“ platforma pirmąkart atidaryta praėjusių metų liepos 17 d. Žiemoti ji buvo uždaryta lapkričio viduryje.

Artimiausi renginiai KultFlux platformoje:

LIEPOS 9 D. (KETVIRTADIENIS), 22:00
FISHDAY. Freestyle muzikos vakarėlis. Groja A., Deneez & Genys (OES).

LIEPOS 13 D. (PIRMADIENIS), 21:00
Kino studentų filmo peržiūra. Projekto "Kinas mieste, miestas kine" kūrybinės kino dirbtuvės „Vilniaus barokas“. Organizatoriai: "Vaizdų kultūros studija" ir "Meno avilys".

LIEPOS 14 D. (ANTRADIENIS), 21:00
KINAS. Marlen Khutsiyev filmas "Liepos lietus" ("Июльский дождь", 1967, 103 min).

LIEPOS 16 D. (KETVIRTADIENIS), 22:00
FISHDAY. Beats, glitch muzikos vakarėlis. Groja Genys (OES) & 2Fresh (Mondayjazz).

LIEPOS 21 D. (ANTRADIENIS), 21:00
KINAS. Jean Rouch ir Edgar Morin filmas "Vasaros kronikos: Paryžius, 1960" ("Chronicle of a Summer: Paris, 1960", 1961, 86 min).

LIEPOS 21 - 25 D. (ANTRADIENIS - PENKTADIENIS ), 19:00
Tarptautinio projekto "Mapping Vilnius" seminarai.

LIEPOS 23 D. (KETVIRTADIENIS), 22:00
FISHDAY. Electronic muzikos vakarėlis. Groja A. (OES) & Nura Sho (Fused).

LIEPOS 28 D. (ANTRADIENIS), 21:00
KINAS. Pier Paolo Pasolini filmas "Mama Roma" ("Mamma Roma", 1962, 102 min).

LIEPOS 30 D. (KETVIRTADIENIS), 22:00
FISHDAY. Dub, dubstep muzikos vakarėlis. Groja Genys (OES) & Gonzaless (Zion Explorers).


Šiame straipsnyje: kultflux

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių