Geriausio išradimo nugalėtojo laurai - vilniečiui

Vilniuje ketvirtadienį įvyko geriausio elektronikos prietaiso, sukurto lietuvių mėgėjų, apdovanojimai. Geriausiu metų darbų išrinktas vilniečio Šarūno Šutavičiaus sukurtas elektrinis motoroleris.

Technikos mokslų populiarinimas

Elektronikos mėgėjų konkurse „RS stipendija“ dalyvavo 11 dalyvių, pateikę iš viso 24 skirtingus darbus. Juos vertino elektronika.lt portale balsavę elektronikos entuziastai ir iš mokslininkų bei verslininkų sudaryta komisija.

Tarp jos narių - Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų mokslininkai, taip pat konkursą organizavusio elektronikos, automatikos ir mechanikos komponentų katalogo internete „RSLietuva.com“ atstovas bei dviejų konkursą parėmusių bendrovių vadovai.    

„Pirmiausia šis konkursas yra skirtas populiarinti pačius technologinius mokslus – paaiškėja, kaip šie mokslai įdomiai pritaikomi, kaip tuo yra įdomu užsiimti ir kaip tai gali tapti verslo sėkme. Šiuo konkursu taip pat populiariniamos jį organizuojančios bendrovės. Ir trečia, tai yra būdas žmonėms, kurie užsiima tokių prietaisų kūrimu, gražiai sueiti į vieną vietą ir pademonstruoti savo darbus“, - po "Energetikos ir technikos muziejujuje" vykusios apdovanojimų ceremonijos portalui sakė darbų vertinimo komisijos narys Kauno technologijos universiteto Signalų apdorojimo katedros profesorius dr.Linas Svilainis.

Lietuvoje nori būti pirmas

„Motorolerį sukūriau iš visko, kas voliojosi pas mane aplinkui. Jeigu reikėtų viską pakartoti, manau, motoroleris kainuotų apie 10 tūkst. litų“, - po konkurso apdovanojimų kalbėjo geriausiu 2010 metų darbo autorius Š.Šutavičius, kuriam konkurso organizatorė, katologo internete "RS Lietuva.com" savininkė "YE International" skyrė 2 tūkst. litų čekį.

Vaikinas elektrinį motorolerį kūrė apie tris mėnesius. Pasak autoriaus, jo sukurta transporto priemonė be įkrovimo miesto sąlygomis važiuojant apie 50 km/h greičiu galėtų nuvažiuoti apie 20 kilometrų. Įkrovimas trunka apie dvidešimt minučių.

„Šiuo metu motoroleris yra tobulinamas. Tikiuosi būti Lietuvoje pirmas, kuris užregistruos dviratę savadarbę elektrinę transporto priemonę. Kol kas dar negaliu važiuoti oficialiai gatvėse, tačiau aplink namus bandymai vyksta“, - šypsodamasis kalbėjo prieš kelerius metus Vilniaus Gedimino technikos universitetą baigęs jaunas vyras.

Jauniausias dalyvis - trečiokas

Apdovanojimų renginyje padėkos raštu buvo pagerbtas ir jauniausias konkurso dalyvis – šiuo metu trečioje klasėje besimokantis vilnietis Dominykas Eičinas, patobulinęs žaislinės lenktyninės trasos automobilių modelius.

Jis įdiegė į senus žaislinių automobilių modelius šviesas ir privertė jas šviesti net automobiliui nulėkus nuo trasos. „Kūriau apie pusę metų. Sunkiausia buvo lituoti. Čia truputį padėjo tėtis“, - portalui apie savo išradimą pasakojo sostinės „Genio“ pradinės mokyklos trečiokas.

Konkurse nebuvo renkami antrų ir trečių vietų laimėtojai. Konkursą parėmusios bendrovės ir universitetai pačios sprendė, kam skirti paskatinamuosius prizus.

Dvigubo rezonanso Teslos transformatorių sukūrusiam Linui Karpavičiui bendrovė „Ekspla“ padovanojo metrologinę stotį, o jau minėtam elektrinio motorolerio kūrėjui Š.Šutavičiui atiteko portalo elektronika.lt žiūrovų simpatijų prizas – 1000 litų vertės reklama minėtame portale.  

Prietaisas ruošiamas masinei gamybai

Jaunas elektronikos mėgėjas Vytautas Janušonis gavo net du paskatinamuosius prizus. Bendrovė „Elseta“ jam padovanojo siurblį-robotą „Rumba“, o Kauno technologijos universitetas kaip prizą suteikė galimybę naudotis naujai įrengta laboratorija.  

Jaunuolis sukūrė ir užpatentavo analogų pasaulyje neturintį aparatą garsiakalbiams. Elektronikos mėgėjas privertė žemų dažnių garsiakalbį judėti ne padrikai, kaip įprasta, o pagal muzikos ritmą.

Jo sukurtas išradimas leidžia ant garsiakalbio vibruojančiosios dalies atvaizduoti pagal ritmą judančias erdvines raides, reklamą, taip pat sukurti garsiakalbio deformacijos iliuziją.

Viena amerikiečių bendrovė, prekiaujanti ir gaminanti garsiakalbius ir stiprintuvus, susidomėjo šiuo išradimu. Šiuo metu ji ruošia šio prietaiso prototipą masinei gamybai. Vilniečio išradimą ji diegs kaip priedą prie savo bosinių kolonėlių ir šį galutinį produktą pardavinės pirkėjams.

Amerikiečiai pažadėjo išradimo autoriui skirti tam tikrą sumą nuo parduotų kolonėlių skaičiaus.

V.Janušonis sukūrė ir užpatentavo analogų pasaulyje neturintį aparatą garsiakalbiams. D.Eičinas įdiegė į senus žaislinių automobilių modelius šviesas ir privertė jas šviesti net automobiliui nulėkus nuo trasos. Pateikiame tai iliustruojančius filmukus:NAUJAUSI KOMENTARAI

aaa

aaa portretas
wow...REVOLIUCIJA CIA!! NETGI 20km nuvaziuoja....

to aaa

to aaa portretas
:DDDDD nu naciort prajuokinai

jo

jo portretas
joooo... 20km nuvaziuoja, o kainuoja 10 000 litu. epic fail.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių