Geriausi Vilniaus sportininkai – M. Valčiukaitė ir A. Seja

Trečiadienį į Rotušę susirinko geriausi 2018-ųjų Vilniaus sportininkai - sostinės meras apdovanojo geriausią komandą, sportui nusipelniusius žmones, sportiškiausią miesto mokyklą, metų trenerius ir kt.

Sostinės geriausius pasveikino meras Remigijus Šimašius ir jo pavaduotojai Edita Tamošiūnaitė, Linas Kvedaravičius, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.

„Visų vilniečių vardu dėkoju sportininkams, juos palaikančioms šeimos, treneriams už tas smagias akimirkas, kai pelnote pergales. Jūsų pavyzdys užkrečia ir kitus. Tikiu, kad kiekvienas sportuojantis vaikas gali pasiekti daug daugiau, todėl švietimo ir sporto sritims visada teikiu ypatingai svarbią. Sportuoti Vilniuje daug lengviau - plečiame ir geriname sporto infrastruktūrą, tiesiame naujus dviračių takus, atnaujiname mokyklų krepšinio bei futbolo aikštynus, o ką tik atidarytas Fabijoniškių baseinas jau laukia visų jūsų“, - sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

2018 metų geriausieji:

Metų sportininke išrinkta irklavimo pasaulio čempionė Milda Valčiukaitė. Po 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ji į dvivietę valtį sėdo su savo buvusia partnere Ieva Adomavičiūte: pernai šis duetas buvo pajėgiausias pasaulyje.

Metų sportininku išrinktas baidarininkas Artūras Seja. Sportininkas 2018 m. Europos čempionato finale Belgrade 200 m distanciją baidare įveikė per 34.783 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Tais pačiais metais sportininkas tapo ir pasaulio vicečempionu.

Metų sporto renginys - „Jump Vilnius“. Ši aktyvaus laisvalaikio šventė suvienijo žinomiausius profesionalius Lietuvos lengvaatlečius, aktyvios gyvensenos propaguotojus bei visus, norėjusius išbandyti savo jėgas šuoliuose skirtingose sporto rungtyse, ekstremaliose ar šeimoms skirtose pramogose. Renginio iniciatorė ir ambasadorė - Europos uždarų patalpų šuolių į aukštį čempionė, Lietuvos rekordininkė Airinė Palšytė ir „Sportland“ parduotuvių tinklas.

Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė „Alfa steps“ sporto klubas. Klubą įkūrė aukščiausios kvalifikacijos buvę Lietuvos olimpinio sporto centro specialistai, kurie dabar savo patirtimi dalijasi ir su čempionais, ir su sporto entuziastais.

Metų proveržio apdovanojimas atiteko plaukinei, jaunimo olimpinių žaidynių prizininkei, Europos jaunimo čempionei Kotrynai Teterevkovai. 2018 metų liepą Helsinkyje vykusiame Europos jaunimo plaukimo čempionate 100 m krūtine nuotolyje ji aplenkė visas 55 varžoves ir tapo Europos čempione, be to, iškovojo sidabro ir bronzos medalius jaunimo olimpinėse žaidynėse.

Sportiškiausia 2018 m. mokykla tapo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Jau antrus metus iš eilės apdovanojimas mokyklai suteiktas už puikius 2018 metų mokyklos moksleivių žaidynių rezultatus.

Metų sporto meistro - veterano nominaciją pelnė Henrikas Gulbinovičius - lengvosios atletikos dešimtkovės Europos čempionas, pasaulio čempionato trečiosios vietos laimėtojas.

Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas šiais metais išrinktas Ignas Ambrazas - orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionato prizininkas. Jis 2018 m. rugpjūtį Austrijoje, Cvetlio apylinkėse, vykusiame pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate, jaunimui iki 20 metų, bendro starto lenktynėse iškovojo bronzos medalį.

Metų komanda tapo jaunieji Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. Praėjusiais metais komanda Belgrade pelnė jaunimo Eurolygos turnyro nugalėtojų vardą. Tai jau antras toks svarbus pasiekimas klubo istorijoje.

Metų treneriu išrinktas Arvydas Gronskis, Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandos treneris, padėjęs ekipai laimėti jaunimo Eurolygos turnyrą. Daugiau nei dešimtmetį treneris dirbo „Lietuvos ryto“ pagrindinėje komandoje, o dabar savo patirtį perduoda „Ryto“ jaunimui.

Metų sporto legendos titulą šiais metais pelnė net du buvę sportininkai - imtynininkas Rimantas Bagdonas ir irkluotojas Antanas Bagdonavičius. Abu sportininkai 2018 m. minėjo savo 80-mečius. Rimantas Bagdonas 1965 m. Tamperėje (Suomija) tapo imtynių pasaulio čempionu ir jis iki šiol yra vienintelis Lietuvos imtynininkas pasiekęs patį aukščiausią rezultatą. Antanas Bagdonavičius - tris kartus irklavimo Europos čempionas, pasaulio vicečempionas, olimpinis vicečempionas. Dirbo akademinio irklavimo treneriu Vilniuje ir Trakuose bei treniravo Respublikinės vaikų ir jaunių sporto mokyklos vaikus.