Generalinis prokuroras prašo panaikinti R.Skirtuno neliečiamybę

Generalinis prokuroras prašo Seimo panaikinti kyšio paėmimu įtariamo Vilniaus teisėjo teisinę neliečiamybę.

Dėl šio prašymo parlamentarai balsuos kitą savaitę.

Ketvirtadienį generalinis prokuroras Darius Valys iš Seimo tribūnos kreipėsi į parlamentarus, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Ryšardą Skirtuną, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

D.Valys informavo, kad Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai organizuoja, o Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir papirkimo.

„Ikiteisminio tyrimo medžiagoje surinkti faktiniai duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas R.Skirtunas susitarė su kitais asmenimis priimti kyšį ir priėmė jį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra nuteistajam palankaus sprendimo priėmimą Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą apeliacine tvarka“, - kalbėjo Generalinės prokuratūros vadovas.

„Prašau leisti šį teisėją suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, - pridūrė jis.

Seimas sudarė konservatoriaus Vaidoto Bacevičiaus vadovaujamą laikinąją komisiją, kuri turės iki ateinančio antradienio pateikti išvadą, kaip derėtų pasielgti su generalinio prokuroro kreipimuisi dėl R.Skirtuno teisinės neliečiamybės panaikinimo.

V.Bacevičius vadovauja ir laikinajai komisijai, kuri nagrinėja generalinio prokuroro prašymą panaikinti Seimo nario Vinco Babiliaus teisinę neliečiamybę. V.Babilius įtariamas padaręs autoavariją ir pasišalinęs iš įvykio vietos.

Pagal Konstituciją, teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be Prezidento sutikimo. Kreiptis į kompetentingą instituciją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn teisėją yra išimtinė generalinio prokuroro kompetencija.

Informacija apie teisėjo R.Skirtuno galimai padarytas nusikalstamas veikas buvo pateikta Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Teisėjų tarybai bei Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.

STT pranešė, kad šį antradienį popiet šios tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, tirdami galimus korupcijos faktus, įvairiose Vilniaus miesto vietose sulaikė du advokatus - Vitoldą Petravičių, Sigitą Juodelį bei pilietį Laimoną Jurgelevičių. Tuo pačiu metu Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo R.Skirtuno kabinete atlikta krata.

Kratos metu rasti ir paimti pinigai, kelios dešimtys tūkstančių litų, kurie galimai buvo perduoti kaip kyšis. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant L.Jurgelevičiui palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Teisėjo R.Skirtuno darbo kabinete buvo rasta 30 tūkst. litų – šią sumą jam perdavė advokatas V.Petravičius. Pinigų perdavimas yra užfiksuotas garso ir vaizdo technika.

Už šiuos pinigus teisėjas buvo įsipareigojęs į laisvę paleisti vieną kontrabandos byloje suimtą grupuotės lyderį. Pinigai buvo perduoti po teisėjo atostogų - jis buvo išvykęs į Maljorką.

Krata pas teisėją ir advokatų sulaikymas yra siejamas su garsia kontrabandos byla, kai praėjusiais metais už grotų pakliuvo daugiau kaip 20 asmenų, tarp jų - „dambrauskinių“ grupuotės narys Marijanas Taraškevičius.

S.Juodelis po apklausos buvo paleistas, o advokatas V.Petravičius bei pilietis L.Jurgelevičius buvo sulaikyti. Visiems trims pareikšti įtarimai.

R.Skirtunas nesulaikytas, bet jis iškart pasiprašė nemokamų atostogų.

Teisėjui taip pat nėra pareikšti įtarimai, nes pirmiausia turi būti panaikinta jo teisinė neliečiamybė.


Šiame straipsnyje: STTteisėjasadvokataikorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

o mano

o mano portretas
sirdele tiesiog apsalo kaip medumi patepta .KADA BUS ATSIPRASYTA VENCKIENES IR MAMOS ! Teisiama uz garbes izeidima ! O AR JIE TURI GARBE ? Manau , kad tik dideles atvipusias kisenes be dugno

dzukas

dzukas portretas
Tas Valys vos speja vaikscioti iseima su prasymais .Tai ,koks dar gali buti laukiamas darbas is jo .

Dainius

Dainius portretas
Kodėl reikia atsiprašyti teisėjos???čia prašymas panaikinti neliečiamybę kitam teisėjui ,kai prašys Venckienei tada galėsite virkauti .o kad teisėja pasakė kad teismai supuvę tai čia įstatymų leidėjai seimas yra supuvęs tenais tvarkos nėra prie ko teisai?jiems yra BK atrba AA ir viskas jie tuo vadovaujasi jiems nereikia net širdies yra įstatymas ir turi vikdyti bet kodėl teisėja nutarties nevygdo tai čia klausimas na nesvarbu pinigėliai byra
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių