Quantcast

Gėlyno puoselėjimas – tam tikra meditacijos forma?

Viešosios įstaigos „Mūsų kiemas“ paskelbtas gražiausio gėlyno prie daugiabučio konkursas pritraukė dešimtis dalyvių. Konkurso organizatoriai sakosi sulaukę ne tik gražių nuotraukų, bet ir unikalių istorijų apie žmones, kurie užsiima gyvenamųjų rajonų puošimu. Kas jie, paslaptingi miesto gėlininkai?

„Sodindama gėles ir atlikdama kitus darbus darželyje prie namo puikiai pailsiu“, - pasakojo gėlyno savininkė Eglė. „Rekomenduoju šį užsiėmimą visiems. Gėlės ne tik papuošia aplinką, leidžia bent trumpam pasijusti gamtos apsupty ir džiugina kaimynus. Darbas darželyje yra ir tam tikra meditacijos forma.“

Eglė jau ne pirmus metus puoselėja darželį prie namo. Pasak miesto gėlininkės, įrengti darželį nėra sudėtinga, bet šiek tiek įgūdžių vis tik reikia. Mergina rekomenduoja gėles parinkti pagal jų žydėjimo laiką, rinktis nedidelį skirtingų gėlių rūšių skaičių, prieš sodinant nusibraižyti gėlyno ribas.

Konkurso organizatoriai džiaugiasi, kad iniciatyva sulaukė gyventojų susidomėjimo, o viena po kitos siunčiamos nuotraukos stebina išmone, džiugina žaluma ir įrodo, kad kartais reikia visai nedaug, jog pilki daugiabučių kiemai atgytų.

„Gausus konkurso dalyvių skaičius mums yra įrodymas, kad tokio pobūdžio iniciatyvos gyventojams yra aktualios. Kartais – kaip šio konkurso atveju – reikia tik mažo paskatinimo, kad gyventojai iniciatyvos gražinti daugiabučių kiemus imtųsi į savo rankas. Nekantriai laukiame kitų dalyvių nuotraukų bei ketiname ir ateityje vykdyti iniciatyvas, kurių tikslas – bendromis gyventojų ir daugiabučius namus administratorių bendrovių pastangomis gyvinti daugiabučių kiemus.“ – pasakojo „City Service“ vykdantysis direktorius Lietuvai Vytautas Turonis.

Konkursą remia „City Service“ grupei priklausančios daugiabučius namus aptarnaujančios bendrovės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Šios įmonės įsteigė prizus savo aptarnaujamų namų gyventojams.

Gyventojai yra kviečiami fotografuoti tiek savo sukurtas gėlyno kompozicijas, tiek pastebėtas aplinkiniuose kiemuose, bei jas viešinti socialiniame tinklapyje „Facebook“, „Mūsų kiemo“ puslapyje (www.facebook.com/MusuKiemas).  Pasak konkurso organizatorių, socialinis tinklapis „Facebook“ suteikia unikalią galimybę nugalėtojus išrinkti patiems gyventojams. Laimėtojais bus pripažinti daugiausiai balsų surinkę gėlynai.

Organizatoriai gyventojus ragina suskubti dalyvauti – konkurso pabaiga birželio 11 d. Pamiršti neliks nei gėlynus įrengę žmonės, nei juos pamatę ir nufotografavę praeiviai – visiems yra paruošti prizai.


Šiame straipsnyje: Mūsų kiemasgėlynai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių