Quantcast

Gėlininkai kovo 8-ąją didelio uždarbio nesitiki

Sostinės prekybininkai artėjančios Tarptautinės moters dienos proga delnais netrina ir pelno skaičiuoti nesirengia. Koją kiša ir šalčiai, ir sumenkusios žmonių pajamos.

Šventė atgyja vėl

Prekybos centre „Gedimino 9“ gėlėmis prekiaujanti Anželika prisipažino, kad Tarptautinės moterų šventės išvakarėse prekybos pagyvėjimo nejusti. Žmonės gėles perka įprastai. Pašnekovė vylėsi, kad prekyba pagyvėti turėtų kovo 8-ąją.

„Rytoj, aišku, žmonių turėtų būti daugiau ir tradiciškai daugiausia bus parduota tulpių. Tai sena tradicija. Juk tarybiniais laikais, kai atsirado ši šventė, tulpės buvo pirmosios pavasario gėlės. Tad visi moterims dovanodavo tulpių. Dabar gėlių įvairovė didžiulė, tačiau vis tiek populiariausios tulpės“, - pasakojo Anželika.

Prekybininkė pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais prekyba vyksta aktyviau, vyrai dažniau dovanoja gėles.

„Buvo toks periodas, kad kovo 8-oji buvo ne šventė. Tačiau jau pernai vėl viskas stojo į savo vietas. Gera tradicija atgimsta ir tai malonu“, - džiaugėsi prekybininkė.

Koją pakišo šalčiai

Nejusti šventinės dvasios ir Vienuolio gatvėje įsikūrusiame gėlių turgelyje. Pavienės gėlėmis prekiaujančios močiutės visą savo „žydinti turtą“ nuo lietuviškų šalčių slėpė stiklinėse dėžėse ant ratų. Portalo diena.lt kalbintos prekybininkės tikino, kad dėl šalčių klientų skaičius smarkiai sumažėjo, o tie, kurie ateina, būna pikti, irzlūs ir nelinkę išlaidauti.

„Pernai kovo 8-ąją taip pat buvo šalta, bet tik iš ryto, paskui atšilo ir prekyba pagyvėjo. O šiemet bus sunku, šalčiai, kaip matome, nesiruošia trauktis, tai ir žmonių nuotaikos atitinkamos – visi pikti. Be to, ir gėles reikia labai saugoti. Būna sušąla, tada nuostolių patiriame“, - skundėsi prisistatyti nenorėjusi prekybininkė.

Už tulpės žiedą šįmet prašoma 2,5–3 litai.

„Jeigu žmogus daug perka, ir nuolaidėlę galime padaryti. Kelti kainos tikrai neapsimoka, juk tada išvis nepirks“, - teigė prekiautoja gėlėmis.


Šiame straipsnyje: Kovo 8Moters diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tomas J.

Tomas J. portretas
Vokietijos Komunistų partijos CK narė žydė Klara Eissner gimė 1857 m. Vokietijoje. 1910.3.8 Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje tarptautinio komunistinio judėjimo aktyvistė Klara Eissner (nuo 1882 - Cetkin, jos vyras Osipas - žydas iš Odesos bindiužnikų) pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moterų kovai už laisvę ir lygias teises. Kai Klarai buvo 40 metų, ji įsimylėjo 18 metų jaunesnį studentą dailininką Cundelį ir ištekėjo antrąsyk. Jų namuose Silenbuche dažnas svečias buvo Vladimiras Leninas (žydės Blank sūnus). Klaros Eissner Cetkin Cundel sūnus iš pirmos santuokos Konstantinas (g.1885) 1907 m. tapo mamos draugės, 14 m. už jį vyresnės Lenkijos žydės komunistės Rossalijos Luxenburg meilužiu. Mirė Klara 1933, urna su jos pelenais įmūryta Maskvoje į Kremliaus sieną. Kaip matome, Kovo 8-osios šventės kilmė yra grynai KOMUNISTIŠKA ŽYDIŠKA. Ar švęsti šią šventę - jūsų reikalas.. ;)

kaunietis

kaunietis portretas
Vykdamas į darbą norėjau užpirkti gėlių ir pasveikinti bendradarbes. Deja. Ir turgūs, ir gėlių parduotuvės dirba tik nuo 8 val. Ir pardavinėjančių nuo prekystalio ar iš kibirų, kaip sovietmečiu, nebuvo. Štai ir verslumas. O dar verkšlename, kad neleidžia dirbti ir užsidirbti. Tiginiai ir lodoriai esame, tik pašalpų ir išmaldų prašyti netingime.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių