Pereiti į pagrindinį turinį

Geležinkelio stotyje - studentų kelyje sukurti darbai

2009-05-13 17:04
Geležinkelio stotyje - studentų kelyje sukurti darbai
Geležinkelio stotyje - studentų kelyje sukurti darbai / VDA nuotr.
Turinys

Studentai iš trijų šalių – Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos –  aukštųjų meno mokyklų paliko gimtuosius miestus tam, kad patirtų gyvenimą kelyje. Džemperiai keletui dienų tapo studentų namais, kurie buvo aprūpinti įrankiais, įamžinančiais įvairius keliavimo aspektus: garsą, šviesą, vibracijas ar šilumą. Viešas kelyje pradėtų projektų pristatymas vyks šeštadienį Vilniaus geležinkelio stotyje.

„Ši kelionė ir gyvenimas „ant ratų“ – tai eksperimentinis projektas, kurio metu studentai mokosi vieni iš kitų, išmoksta stebėti aplinką ir fiksuoti ją skirtingais būdais“, – pasakojo „Migrating Art Academies“ ( MigAA) kuratorius Mindaugas Gapševičius. Pasak jo, studentai pririnko daug įdomios medžiagos, iš kurios šiuo metu dėlioja savo darbų rėmus.

Pirmu komandų susitikimo tašku tapo Berlynas, kur studentams buvo pristatyta Vilemo Fluserio (Vilem Flusser) migracijos ir meno kūrimo teorija. Vienas iš studentų palydovų menininkas PB8 Vokietijos sostinėje taip pat pristatė programą „Dusk, Day, Dawn“ – natūralių garsų sesijos buvo pristatytos saulei tekant, vidurdienį ir saulei leidžiantis.

Į Vilnių, antrąją susitikimo vietą, komandos atvyko pirmadienio vakarą. Trečiadienį joms pristatoma Artūro Railos „Žemės galios“ koncepcija, vyksta individualių projektų vystymas. Ketvirtadienį dalyviai bus toliau supažindinami su garso specifika. Studentai, dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse, dirbs su medžiaga, surinkta kelionės metu.

Projektai, sukurti lietuvių, vokiečių ir prancūzų studentų viešai bus pristatyti vietoje kurioje kelionės prasideda ir baigiasi – Vilniaus geležinkelio stotyje. Norint pabrėžti keliavimo ir nepastovumo nuotaiką darbai bus eksponuojami tik vieną vakarą – šeštadienį nuo 18 valandos.