Gedimino kalnas lieka atviras lankytojams

Gedimino kalnas Vilniuje lieka atviras lankytojams. Pirmadienio vakarą posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija konstatavo, kad grėsmės žmonėms dėl galimų nuošliaužų nėra, pranešė sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Ekspertai konstatuoja, kad žmonių saugumui pavojus negresia“, - žurnalistams sakė meras.

„Jeigu atsirastų tokia situacija, kad pavojus grėstų, tai tikrai pakaktų visiems laiko užtverti, evakuoti“, - teigė R.Šimašius po savivaldybėje įvykusio posėdžio.

Pasak R.Šimašiaus, artimiausiu metu bus tvirtinami rytinėje kalno dalyje esantys įskilę mūrai ir sutvarkyta lietaus vandens nuvedimo sistema.

Dėl pasikartojančių nuošliaužų Vilniaus savivaldybė dėl Gedimino kalno būklės ketvirtadienį paskelbė ekstremalią padėtį. Vyriausybė artimiausiu metu žada apsipręsti dėl 3 mln. eurų skyrimo kalno tvarkymui.

Šiuo metu už kalną yra atsakingas Kultūros ministerijai pavaldus Lietuvos nacionalinis muziejus. Vilniaus meras praeitą savaitę pareiškė sieksiantis, kad kalnas būtų perduotas savivaldybei. Kultūros ministerijos vadovybė atkirto, kad tokia galimybė net nesvarstoma.

Mero teigimu, klausimas kalno perėmimo savivaldybės žinion pirmadienio posėdyje nebuvo aptartas.

Prašo 3 mln. eurų

Vyriausybės bus prašoma dar šią savaitę skirti beveik 3 mln. eurų Gedimino kalnui tvarkyti, kalnas nebus perduodamas Vilniaus savivaldybei, sako kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius.

„Šiandien man atrodo yra ne pats svarbiausias darbas (kalno perdavimas – BNS) – svarbiausia yra paruošti Gedimino kalną peržiemoti, atlikti šiaurės vakarinio šlaito tvarkybos darbus. Tikrai, tai ne tik nebus svarstoma, nebus jėgų tam eikvojama“, – BNS sakė viceministras, paklaustas, ar bus reaguojama į mero Remigijaus Šimašiaus prašymą perduoti kalną savivaldybei.

Šiuo metu kalną prižiūri Kultūros ministerijai pavaldus Lietuvos nacionalinis muziejus.

Kaip BNS sakė ūkio ministro atstovas Mindaugas Janulionis, ministerija atitinkamą projektą dėl lėšų skyrimo Gedimino kalno avarinei būklei likviduoti Vyriausybei teiks dar šį trečiadienį.

„Gavome Kultūros ministerijos raštą. Ūkio ministerija supranta, kad padėtis kritinė, reaguoti reikia žaibiškai, todėl iki trečiadienio ketiname parengti nutarimą, jis bus įtrauktas į posėdį“, – BNS sakė M.Janulionis.

Gavome Kultūros ministerijos raštą. Ūkio ministerija supranta, kad padėtis kritinė, reaguoti reikia žaibiškai, todėl iki trečiadienio ketiname parengti nutarimą, jis bus įtrauktas į posėdį.

Kaip pranešė Kultūros ministerija, dėl reikiamų lėšų tvarkymo darbams kreiptasi jau penktadienį – po to, kai išvakarėse Vilniaus savivaldybė dėl kalno būklės paskelbė ekstremalią padėtį, ji leidžia naudoti Valstybės rezervo lėšas.

Ministerijos parengtame rašte nurodyta, kad 2017-aisiais įvairiems darbams reikėtų skirti 2 mln. 870 tūkst. eurų.

1,3 mln. eurų planuojama panaudoti šiaurės vakariniam šlaitui tvarkyti, techninei ir projekto vykdymo priežiūrai, projektų ekspertizėms, pietrytinio šlaito tvarkybos projektams parengti bei ekspertizėms. Dar 200 tūkst. eurų ketinama skirti kalno būklės stebėsenai, 800 tūkst. eurų – Aukštutinės pilies liekanoms sustiprinti, aikštelės apsaugai nuo kritulių. 570 tūkst. eurų, jei pritars Vyriausybė, bus skirta įvairiems papildomiems tyrimams ir geologiniams gręžiniams.

Savaitgalį ant kalno nuslinko dar kelios paviršinės nuošliaužos: šeštadienį dvi nuošliaužos su velėna nuslinko nuo pietrytinio Gedimino kalno šlaito, Lietuvos nacionalinio muziejaus bei jo samdytos įmonės „Rekreacinė statyba“ darbuotojai išlygino grunto nelygumus, buvo atitvertas šaligatvis. Sekmadienio rytą priešingame, šiaurės vakariniame šlaite po rostverkais pastebėta besiformuojanti grunto briauna, ji buvo išlyginta. Šiuo metu darbai atliekami ir su specialia šlaituose dirbti pritaikyta sunkiasvore technika.

Gedimino kalnas yra avarinės būklės, juo ypač susirūpinta po pernai ir šiemet šiaurės vakariniame šlaite susiformavusių nuošliaužų, ekspertai skelbia apie nuošliaužų pavojų ir pietrytiniame šlaite, kur stovi Aukštutinės pilies liekanos.

Vilniaus savivaldybė dėl Gedimino kalno būklės ketvirtadienį paskelbė ekstremalią padėtį. Tai leidžia kalno tvarkymui naudoti lėšas iš valstybės rezervo.


Šiame straipsnyje: Gedimino kalnasnuošliaužos

NAUJAUSI KOMENTARAI

cha cha cha

cha cha cha portretas
Neatlaikė Putino subinlaižių galvelės intensyvios terapijos seansų Kremliaus propaganda: vienas jau pusę metų, kaip katė su pūsle, laksto po visus komentarus su APKALTA, o anonimas-RUSAS, apart šlapimo nelaikymo bėdų, dar ir čiulpiku tapo.

VLD

VLD portretas
Pasirodo ir Vilniuje yra patriotų. Bet kaltinti Kauna, kad stato krepšinio namus nereikia. Jai laimetų Lietuvos Rytas gal ir Vilnius pradetų ką nors gero statyti o ne tiktai Valdovų Rumus i kurios sukišo milijos, o kelių milijonų kalnui sutvirtinti ne rado. Tai atsakimas tiems kurie vis iješko rusų ir Gribauskaites itakos kalno griovimui.

ale

ale portretas
Kauno komentatoriai tiesiog džiaugiasi bekeikdami Gedimino kalną, dar daugiau jiems džiaugsmo sukeltų, jai ten iš tikro kažkas nugriūtų, keikiamos bet kokias pastangas juo rūpintis, aišku padarytos didelės klaidos, tai ką kauniečių džiaugsmui visi dabar turi išsikarti, linkiu jiems sekantį kartą vėl išsirinkti konservatorius, kad vėl visa betvarkė kuo greičiau grįžtų į jų, spekuliantų miestą
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių