Gedimino kalno Pilies bokšte vyko Lietuvos vėliavos dienos paminėjimas

Pirmąją Naujųjų metų dieną, minint Lietuvos vėliavos dieną, Vilniaus Gedimino kalno pilies bokšte vyko iškilminga trispalvės vėliavos pakeitimo ceremonija.

Prieš 92 metus, 1919-aisiais, šią dieną Gedimino pilies bokšte savanorių būrys, vadovaujamas Vilniaus miesto komendanto Kazio Škirpos, iškėlė trispalvę kaip laisvos Lietuvos ženklą.

Per Vėliavos ceremoniją Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kariai nuleido Pilies bokšte plevėsavusią 2010 metų vėliavą ir skambant Lietuvos Respublikos himnui bei aidint trims šūvių salvėms, skiriamoms Lietuvai – Tėvynei, Vilniui – Lietuvos sostinei ir Lietuvos Laisvės simboliui – Lietuvos trispalvei, pakėlė naują ateinančių metų vėliavą.

2010 metų Gedimino bokšte plazdėjusi vėliava buvo tradiciškai perduota vienai Lietuvos mokyklų – šiemet ji atiteko Vilniaus Sausio 13-osios vidurinei mokyklai.

Ceremonijoje dalyvavusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kalbėdama šventinio renginio dalyviams, parlamento vadovė prisiminė Lietuvos trispalvės autorius ir jų nuopelnus besikuriančiai valstybei. Seimo Pirmininkė taip pat pabrėžė, kad mūsų trispalvė – labai svarbus ir labai reikalingas bendro tautos sugyvenimo ir santarvės simbolis. 

„Prisiminkime ir kitiems priminkime, kad Antanas Žmuidzinavičius, Jonas Basanavičius ir Teodoras Daugirdas ne mažiau negu kitais savo darbais Lietuvos valstybei nusipelnė ir sukurdami trispalvę - mūsų simbolį, lydintį mus nuo pat Lietuvos valstybės atsikūrimo 1918-aisiais“, - sakė I.Degutienė.

Po ceremonijos Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai Gedimino kalne uždegė kareivišką laužą, prie kurio arbata pasivaišinti pakviesti renginio dalyviai ir svečiai.

Lietuvos vėliavos dienos ir vėliavos iškėlimo Gedimino kalno Pilies bokšte Vilniuje 92-ųjų metinių paminėjime dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo ir Vilniaus miesto vadovybė, taip pat  Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, visuomeninių organizacijų nariai, miestiečiai, kiti svečiai.


Šiame straipsnyje: vėliavos pakeitimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

gediminas

gediminas portretas
Linkiu Jums ir Jūsų artimiesiems sveikų, laimingų, prasmingų, kūrybingų, turtingų, pilietiškų ir bendruomeniškų Naujųjų 2011-ųjų metų.

gediminas

gediminas portretas
Gera tradicija. Pagarba mūsų valstybės vėliavai.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių