Quantcast

Gedimino kalną baigs tvarkyti kitąmet, nes nežino, ką daryti su bunkeriais

Tvarkant slenkantį Gedimino kalną iškilo dilema: ką daryti su jame esančiais bunkeriais – užpilti ir sutvirtinti šlaitą ar išvalyti ir pritaikyti turizmui.

Pastaraisiais metais Gedimino kalnas kenčia nuo pavojų keliančių nuošliaužų, o jo tvarkymo darbai sunkiai juda iš mirties taško.

„Pradėjęs dirbti, jei atvirai, galvojau, kad nelabai ką galėsime pasiekti. Prie kalno, ant kalno ir šalia jo yra susibūrusios kelios institucijos, kurios tau visada gali pateikti priežastį, kodėl kažko negali padaryti“, - metinėje spaudos konferencijoje ironizavo kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Tačiau, pasak jo, nuveikti visgi pavyko nemažai – surinkta ir apibendrinta kalno tyrimų medžiaga, atlikti kalne esančių vamzdynų zondavimo darbai, įrengti latakai vandeniui kanalizuoti, kad jis nesikauptų ant kalno.

“Kitais metais lieka užduotis atkasti nacių ir kitų militarinių organizacijų bunkerius. Turime preliminarius brėžinius, kur jie yra, bet tyrėjai labai bijo brutaliai įsiveržti į tą kalną su kažkokiais zondais, kad neišjudintų kalno sluoksnių. Pirmiausia reikia ištirti, kuo tie bunkeriai užpilti. Tada lauks du darbai: arba sutvirtinti tą užpylimą, arba kaip tik išvalyti tuos bunkerius ir pritaikyti turizmui. Aišku, antra galimybė yra labai viliojanti, bet rizikos ten taip pat nemažai“, - kalbėjo kultūros ministras.

Iš viso kalno tvarkymo darbams valstybė yra skyrusi 1,4 mln Lt. „Už 460 tūkst. Lt darbų bus atlikta iki naujų metų – tyrimai, zondavimai ir tvarkybos darbai. Likę darbai, tikiuosi, bus atlikti 2011 metais“, - vylėsi A.Gelūnas. 


Šiame straipsnyje: Gedimino kalnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

laisvamanis

laisvamanis portretas
Sprendžiant iš liudininkų pasakojimų,laukia milžiniškas darbas,kad atkasti tuos bunkerius.Žinoma,atkasti bunkeriai galėtų praturtinti turistinę ekspoziciją,tapti papildomu,specifinių turistų,traukos objektu.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių