Gatvių pavadinimai Vilniuje gali pasikeisti pernakt

Dėl sostinės gatvių pavadinimų ženklinimo nuolat kyla problemų. Valdininkai gatves pervadina be gyventojų žinios, vėliau teisinasi suklydę, tačiau iš klaidų vis nepasimoko, o ir tų pačių neatitaiso.

Vilniaus M.Marcinkevičiaus gatvės gyventojai nustėro išgirdę, kad jų gatvė nuo šiol vadinsis mokslininko Alberto Telyčėno vardu. Kiek anksčiau savivaldybė Vilkpėdės gatvės dalį be paaiškinimų perkrikštijo į Šlaito.

Pervadinti paskubėjo

A.Telyčėno gatvės adresas bus suteiktas daliai M.Marcinkevičiaus gatvės namų – nuo 19 iki 37 numerio. Pasipiktinę sostinės gatvės gyventojai ketina kreiptis į teismą, nes savivaldybės savivalė jiems lems nuostolius: teks keisti visus turto dokumentus, draudimo sutartis. Visa tai kainuoja.

Gyventojų nepasitenkinimas pasiekė ir valdininkus. Šie kraipo galvas ir teisinasi, kad miesto taryboje buvo priimtas sprendimas A.Telyčėno vardu pavadinti kurią nors naują, bevardę gatvę, o ne dalį M.Marcinkevičiaus gatvės. Tokių paaiškinimų vilniečiai jau yra girdėję ne kartą.

Negalėjo patikėti savo akimis

Su analogiška bėda į portalą vilnietis Giedrius kreipėsi dar prieš mėnesį. Vieną dieną jis negalėjo patikėti savo akimis: Vilkpėdės gatvės, kurioje vyriškis rengiasi naujus namus, neliko nė kvapo. Iš niekur nieko ant namo kabėjo lentelė su naujos gatvės pavadinimu: Vilkpėdės gatvė tapo Šlaito.

„Kaip gali būti, kad gyventojų niekas neinformavo? Kokį savo namų adresą turėčiau rašyti dokumentuose? Ar reikia keisti buto registraciją?" – nuostabos neslėpė vyriškis.

Vilkpėdės seniūnas Mindaugas Kuncaitis anuomet paaiškino, kad gatvės pavadinime įsivėlė klaida.

Girdi, pastačius pietinį aplinkkelį susiformavo nauja gatvelė, kurią miesto taryba pavadino Šlaito. Tačiau savivaldybė pervadinti gatvę paskubėjo. Gyventojai gali būti ramūs – jų adresas tebėra Vilkpėdės 3F.

„Jei tas namas Valstybinei komisijai būtų priduotas pusmečiu vėliau, gatvė, kurioje jis stovi, iškart būtų pavadinta Šlaito. Netoliese yra suformuoti sklypai naujoms statyboms. Manėme, kad procesas bus greitas, tačiau dėl krizės planuotos statybos sustojo. Taigi gatvė kol kas vadinsis Vilkpėdės", - anuomet pasakojo M.Kuncaitis.

Pažadėjo, bet netesėjo

Vis dėlto Vilkpėdės gatvės pavadinimas – tik laiko klausimas. Anksčiau ar vėliau miestas ją pervadins į Šlaito. Tikinama, kad ne be namo butų savininkų žinios.

„Adresas keičiamas tik suderinus su savininkais, su visais bus perkalbėta", - žadėjo Mindaugas Kuncaitis.

Gatvių žymėjimo lentelių gamybą ir tvirtinimą mieste organizuojanti ir kontroliuojanti Marytė Misevičienė anuomet prisipažino padariusi klaidą.

„Tą lentelę su naujuoju pavadinimu reikės nuimti", - sakė valdininkė. Tai turėjo būti padaryta artimiausiomis dienomis, tačiau Šlaito gatvės lentelė ant buvusio Vilkpėdės 3F namo kabo iki šiol. Gatves valdininkai pervadina paskubomis, o klaidas ištaisyti delsia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių