Quantcast

Gatvių pavadinimai Vilniaus r. bus rašomi tik lietuviškai

Penktadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad Vilniaus rajono gyvenvietėse kabantys gatvių pavadinimai rusų ir lenkų kalbomis turi būti nukabinti.

Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama, todėl nelietuviškų gatvių pavadinimai turėtų būti nukabinti per vieną mėnesį - tokį terminą nurodė teismas.

Valstybinės kalbos įstatyme nustatyta, kad viešieji užrašai turi būti pateikiami valstybine kalba. Įstatyme yra numatytos išimtys, leidžiančios užrašuose greta lietuvių kalbos vartoti kitas kalbas, tačiau LVAT nurodė, kad net gausiose tautinių mažumų rajonuose išimtys neturėtų būti taikomos.

Gatvių pavadinimų rašymas tik lietuvių kalba, teismo nuomone, neturėtų būti traktuojamas kaip tautinių mažumų teisių pažeidimas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas buvo nusprendęs, jog ne lietuviški gatvių pavadinimai turi būti pakeisti, tačiau šį sprendimą apskundė Vilniaus rajono savivaldybė.

Kai kurių gatvių pavadinimų lentelėse užrašai lenkų ir rusų kalbomis buvo kabinami Vilniaus rajono Maišiagalos, Riešės, Raudondvario ir Sudervės gyvenvietėse.


Šiame straipsnyje: gatvėsLVATgatvės pavadinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių