Gatvės muzikos diena plečiasi į užsienį

Dainininko Andriaus Mamontovo prieš dvejus metus inicijuota Gatvės muzikos diena šurmuliuos ir šiemet. Smūgių iš Kultūros ministerijos patyręs renginys, atsidūręs rezerviniame programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) projektų sąraše, ne tik kad įvyks, bet netgi žada plėstis už šalies ribų.

Nenuleidžiantis rankų A.Mamontovas išplatino viešą laišką, kuriame sako, kad Gatvės muzikos diena galėtų apimti ne tik Lietuvą, bet ir visas pasaulio vietas, kuriose gyvena lietuviai.

„Kviečiu visus Lietuvos miestus ir miestelius, visas išeivijos bendruomenes, esančias nuo Amerikos iki Australijos, visus žmones gegužės 2 dieną prisijungti prie Vilniaus ir groti savo miestų gatvėse. Mums visiems pastaruoju metu labai trūksta vienybės jausmo ir tik mes patys galime jį sau padovanoti taip, kaip tai buvo Lietuvos nepriklausomybės atkovojimo metu“, - laiške rašo A.Mamontovas.

Jis taip pat kreipiasi į Lietuvos miestų savivaldybes, vėl prašydamas paramos bei leidimo žmonėms groti savo miesto gatvėse. „Gatvės Muzikos Diena nėra koks “iš aukščiau” valdžios nuleistas reikalas. Tai laisva žmonių iniciatyva ir tik dėl to ji yra tokia tikra, gaivi ir suteikianti daug puikių emocijų“, - atkreipia dėmesį dainininkas.

Praėjusį antradienį Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius užtikrino, kad A.Mamontovo idėja rengti Gatvės muzikos dieną nemirs. „Šitas festivalis tikrai įvyks. A.Mamontovui tą pažadėjau asmeniškai, todėl šiam projektui reikalingi apie 30 tūkst. litų tikrai atsiras“, - pareiškė G.Babravičius.

Kol kas savivaldybė VEKS programai skirs ne žadėtuosius 13,5 mln. litų, o tik 5 mln. litų. Iš jų 2 mln. litų bus skirti dabar susidariusiai VEKS skolai padengti. Daugiau lėšų bus ieškoma metų viduryje peržiūrint savivaldybės biudžetą.

Virš Gatvės muzikos dienos Damoklo kardas pakibo po to, kai Kultūros ministerijai peržiūrėjus programos VEKS projektų sąrašą, dalis visuomenei gerai žinomų ir pripažintų renginių buvo nustumti į užribį.

Dviems dešimtims projektų įgyvendinti lėšų skirta būtų nebent tuo atveju, jei programai įsibėgėjus jai bus rasta papildomi 7 mln. litų.

Pirmoje šventėje į Vilniaus gatves išėjo beveik 700 muzikantų. Antroje grojančių buvo apie 3000 visoje Lietuvoje, nes prie Vilniaus 2008-aisiais prisijungė dar 31 Lietuvos miestas.

Tarp ministerijos atrinktų projektų už 25 mln., be Gatvės muzikos dienos nepateko festivalis „Be2gether“, išgyvenimo stovykla „1984“, „LUX - šviesos festivalis“, romų muzikos festivalis „Terno Vilna“, projektas „Menas netradicinėse erdvėse“ ir kiti projektai, kuriuos buvo numatyta įgyvendinti pagal anksčiau planuotą didesnį finansavimą.


Šiame straipsnyje: mamontovasGatvės muzikos diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių