Gatvės muzikos dieną A. Mamontovas gros būgnais

„Man gatvės muzika gal daugiau su būgnais yra susijusi. Ir esu apsisprendęs, kad šeštadienį grosiu būgnais“, – ketvirtadienį LTV ryto laidoje „Labas rytas“ sakė projekto iniciatorius Andrius Mamontovas.

„Gatvės muzikos diena“ prasideda šeštadienio vidudienį ir baigsis 22 val.

Pokalbis apie muzikos šventę – su A. Mamontovu.

„Gatvės muzikos diena“ buvo surengta jau du kartus. Koks yra susidaręs įspūdis apie projektą?

Ši diena jau tampa švente. Ji labai reikalinga – apie tai byloja didelis atsiliepiančių žmonių skaičius.

Pirmaisiais metais Vilniuje grojo apie 700 muzikantų, pernai – apie 1000, šiemet, jau dabar yra aišku, kad bus 1,5 tūkst. žmonių, grojančių Vilniaus gatvėse. Prie Vilniaus prisijungia ir kiti Lietuvos miestai ir miesteliai. Pernai jų buvo 31, šiemet – 44. Ir juose jau yra užsiregistravusių per 3,5 tūkst. dalyvių.

Muzikantų, grojančių visoje Lietuvoje, šį šeštadienį bus apie 5 tūkst.

Muzika skambės ne tik Lietuvoje...

Buvo pakviestos lietuvių bendruomenės. Ne visi atsiliepė. Aišku, kai kuriose šalyse reikia gauti specialų leidimą groti gatvėje.

Tiksliai žinau, kad šeštadienį bus grojama Minske ir Briuselyje. Tad turime du prisijungusius miestus užsienyje, kuriuose gros lietuvių bendruomenės. Tai džiugu, nes turbūt nereikia tikėtis, jog visas pasaulis iš karto prisijungs, bet tai, kad ši šventė po truputį auga ir plečiasi kaip virusas, yra pats nuostabiausias dalykas.

Iš kur atsirado tas virusas?

Mes jį turbūt kiekvienas turime savyje. Meksikiečiai mums kiaulių virusą atvežė, o mes pasauliui galime duoti gatvės muzikos virusą. Tebūnie taip.

Kokio muzikinio žanro mėgėjai galės pamatyti ir išgirsti mėgstamą muziką?

Žanrai yra neribojami: nuo folkloro iki roko, nuo avangardo iki džiazo ar chorinės muzikos. Žanras laisvas, o žmonės groja įvairiais įmanomais instrumentais. Kai kurie gros net savo pasigamintais instrumentais. Ši šventė žavi tuo, kad tai yra gaivališkas, laisvas dalykas.

Ko palinkėtumėte jauniems atlikėjams, kurie nedrįsta pasirodyti, nes bijo būti nesuprasti?

Manau, kad „Gatvės muzikos diena“ yra ta diena, kai tu gali išeiti į gatvę – nebūtinai prieš didelę auditoriją, bet pasikviesti draugus, pasibandyti, kaip tu groji, pažiūrėti, kokia yra praeivių reakcija, pasitikrinti, ko muzikavimas yra vertas.

Grojimas gatvėje yra puikus savęs trenažas – peržengimas per savo ego, o tai ne visada taip paprasta, kaip gali atrodyti. Žmonėms, kurie peržengia šį barjerą, paskui paprastai ir kūryboje gerai sekasi.  

O ką šiuo metu Jūs veikiate?

Planuoju vasaros koncertus. Šiemet taip išeina, kad kažkuris mano koncertas bus tūkstantasis: 20 metų kasmet sugroju apie 50 koncertų, tad bus jubiliejinis koncertas. Ir šiuo metu baigiu montuoti koncertinį filmą, filmuotą pernai gruodį Čikagoje.

Bet artimiausias metas, kada gerbėjai Jus gali pamatyti – šeštadienis, kažkuriame iš sostinės skverelių?

Taip. Su vaiku pasiimsim būgnus ir eisim į miestą – kur gros būgnai, mes ir prisijungsim.

Pokalbis parodytas LTV laidoje „Labas rytas“. A. Mamontovą kalbino laidos vedėjas Ignas Krupavičius.


Šiame straipsnyje: Gatvės muzikos dienamamontovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių