„Gatvės muzikos diena“ jau laukia dalyvių

Kovo pradžioje kompozitoriui Andriui Mamontovui paskelbus laišką, kviečiantį gegužės 2 dieną dalyvauti jau trečiojoje „Gatvės muzikos dienoje“ (GMD), šventės entuziastai lengviau atsikvėpė ir ėmė aktyviai jungtis prie būsimos muzikos dienos repertuaro – šiuo metu groti Vilniuje jau išreiškė norą 56 atlikėjai.

Šventę rengianti įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) ragina suskubti, nes visi norintys dalyvauti Vilniuje vyksiančioje „Gatvės muzikos dienoje“, ir patekti į renginio informacinį žemėlapį, iki balandžio 10 dienos turi užsiregistruoti svetainėje www.gatvesmuzika.lt.

„Gatvės muzikos diena“ yra muzikos laisvės šventė, jos idėja skelbia, jog gali tiesiog eidamas gatve sustoti ir prisijungti prie muzikuojančiųVilniuje – tačiau, tam, kad šventės lankytojai ir svečiai galėtų orientuotis kokio tai masto ir įvairovės šventė – ragintume įtraukti save į iš anksto rengiamą šventės žemėlapį“, - kalba GMD iniciatorius Andrius Mamontovas.

Šių metų „Gatvės muzikos diena“ ypatinga dar ir tuo, kad prie Vilniaus ir Lietuvos raginamos prisijungti pasaulyje gyvenančios lietuvių bendruomenės. Baltarusija, Čikaga ir Argentina jau parodė solidarumo ženklą ir gegužės 2 – ąją žada muzikuoti.

„Finansinio sunkmečio metu reikia ypatingai vertinti ir džiaugtis tomis idėjomis, kuriose dalyvauti nereikia ypatingų pastangų – tik noro ir vienybės. Tą tarsi patvirtina šiltais žodžiais ir draugišku nusiteikimu prie šventės idėjos besijungiantys Lietuvos meistai. Klaipėda, Šakiai, Pasvalys, Utena, Šiauliai, Jonava, Rokiškis ir Kaunas jau paskelbė palaikantys GMD idėją ir aktyviai laukiantys dalyvių, grosiančių šiuose miestuose“, - pasakoja VEKS specialiųjų renginių vadovė Daina Urbanavičienė.

Gatvės muzikos diena:

Pirmąjį gegužės šeštadienį Lietuvoje į gatves muzikuoti išeina tūkstančiai žmonių. „Gatvės muzikos diena" - šventė, vienijanti visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje - muzikos kalba. Muzikanto ir aktoriaus A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Tai diena, įtraukianti visus Lietuvos miestus ir miestelius į laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventę.

2007 m. leidimai groti gatvėse buvo suteikti 295 kolektyvams, „Gatvės muzikos dienoje" muzikavo apie 600 muzikantų. 2008 m. „Gatvės muzikos" šventė su trenksmu nuskambėjo per visą Lietuvą: sostinėje ir dar 31 mieste ir miestelyje grojo daugiau kaip 3000 muzikantų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių