Gatves ir skverus atveriant lauko kavinėms – akibrokštas: plotus gauna tie, kuriems jų nereikia?

 • Teksto dydis:

Sostinei miesto gatves ir skverus atveriant lauko kavinėms kilo nepasitenkinimo banga – kai kurie savininkai neslepia besijaučiantys nuskriausti, nes plotus esą gauna tie, kuriems jų net nereikia.

Vilniaus gatvėje įsikūrusio kokteilių baro vadovė Anželika dalyvavo viešajame konkurse dėl savivaldybės dalinamų plotų lauko kavinėms, barams ir restoranams. Kokteilių baras norėjo terasos visai šalia – vos perėjus per gatvę nuo baro. Į tą pačią vietą pretendavo dar keliolika įmonių, praneša „Info diena“.

Terasos baras negavo, bet sulaukė skambučio iš plotą laimėjusios įmonės, kuri turėjo pasiūlymą. „Sako: „Laimėjome terasą, mums jos nereikia, gal norite persinuomoti?“ – teigė kokteilių baro „Mililitrai“ vadovė Anželika Šiško ir pridūrė į pastarąjį pasiūlymą atsakiusi, kad šis jos nedomina.

Ji nepaklausė ir to, kiek norima už nuomą. Baro vadovę stebina, kad leidimus veikti laimi įmonė, kuriai terasos net nereikia. Anot pašnekovės, konkursą laimėjusi įmonė neturi nieko bendro su restoranų ar barų verslu.

Suprantame visus, kas dirba šitoje sferoje, ir kaip yra sunku, ypatingai senamiestyje, išsilaikyti pusę metų be darbo. Bet kai laimi nekilnojamojo turto įmonė, jaučiamės gerokai nuskriausti.

„Jeigu laimėtų bet kurie kaimynai, kuriems tikrai to reikia, mus tai visiškai tenkintų, nes suprantame visus, kas dirba šitoje sferoje, ir kaip yra sunku, ypatingai Senamiestyje, išsilaikyti pusę metų be darbo. Bet kai laimi nekilnojamojo turto įmonė, jaučiamės gerokai nuskriausti“, – apmaudo neslėpė Anželika.

Kaip praneša „Info diena“, Vilniaus miesto savivaldybės interneto puslapyje nurodoma, kad konkursą dėl terasos laimėjo bendrovė „Šlaito namai“. Tačiau žurnalistams susisiekus su įmone, šios atstovai komentuoti atsisakė, bet paminėjo, kad visus leidimus turi, o konkurentai juos esą skundžia iš pavydo.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) turimais duomenimis, bendrovė „Šlaito namai“ – neregistruota maisto tvarkymo subjektų sąraše, bet jau yra gautas įmonės prašymas dėl registravimo. Situacija Vilniaus savivaldybei žinoma. Neslepiama, kad gauta skundų.

„Į tą vietą pretendavo keturiolika pretendentų. Ir tai, ką jie sako, kad neva įmonė šiuo metu neturi maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo, alkoholio, tabako licencijų, tai iš tiesų, tai nėra kliūtis įmonei užsiimti veikla nuo tada, kai bus leidžiama tuo užsiimti. Mes negalime reziumuoti, kad ji tų leidimų neturės, negalės veikti ir turėti lauko kavinės“– dėstė Vilniaus miesto savivaldybės Licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjas Julius Morkūnas.

Netoli Aušros vartų įsikūręs baras „Spiritus“ pretendavo į ploto dalį J. Basanavičiaus aikštėje. Tačiau iš pradžių norimo ploto negavo, nors kai kurie kaimyniniai barai ir maitinimo įstaigos toje pačioje vietoje gavo po du ar net tris plotus.

„Po savaitės teisybės ieškojimo ir atsakymų negavimo teko šiek tiek pasinaudoti socialine medija ir tikrai savivaldybė staigiai reagavo – buvo sušauktas dar posėdis, pats buvau pakviestas jame dalyvauti. Pateikiau savo argumentus ir aikštė buvo perdalinta“, – pasakojo baro „Spiritus“ bendraturtis Modestas Paplauskas.

Pasak jo, savivaldybei reikėtų žmonių, kurie sutikrintų duomenis ir užkirstų kelią galimiems sukčiavimams ar kitokiems nesusipratimams. Savivaldybės atstovas paaiškino, kad nėra tikrinama, ar konkurse dalyvaujanti įmonė turi reikiamus leidimus.

„Jeigu jie prekiaus alkoholiu ar tabaku, ar gamins maistą neturėdami reikiamų dokumentų, tai, matyt, čia įsijungs kontrolės mechanizmas ir jie to daryti negalės“, – pabrėžė Vilniaus miesto savivaldybės Licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjas.

Ar įmonė, laimėjusi lauko kavinės plotą, jį gali išnuomoti kitiems asmenims, anot savivaldybės, reguliuoja civilinis kodeksas ir savivaldybė į tai nesikiša.NAUJAUSI KOMENTARAI

oho

oho portretas
Čia gi ta “didžiausia kavinė” po pliku dangum??? Nu gerai ten jie suka reikalus!

w

w portretas
per tuos staliukus normaliems žmonėms praeiti nėra kur . Girtuokliai sėdi išsiskiete dumus pučia praeiviams ir vaikučius moko kaip kriuksėti alu begeriant .

leiskite paklausti

leiskite paklausti portretas
už kiek kiša nesikiša, arba kiek brendžiuko pakuočių?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių