Quantcast

Galbūt dingusių Gedimino pr. trinkelių ieškos savivaldybės darbo grupė

Galbūt dingusių Vilniaus Gedimino prospekto trinkelių klausimą aiškinasi miesto savivaldybės darbo grupė. Išnagrinėjusi gautus duomenis, grupė priims sprendimą, ar dėl to kreiptis į prokurorus.

„Šiuo metu sudaryta darbo grupė, kuri detaliau išnagrinės pateiktą informaciją ir nuspręs dėl kreipimosi į papildomas institucijas“, - teigiama BNS atsiųstame sostinės savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus atsakyme.

Darbo grupės vadovo pavaduotoju paskirtas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža BNS negalėjo pasakyti, kiek užtruks darbo grupės aiškinimasis, bet, anot jo, kreiptis į prokurorus ji siūlys.

„Žiūrime visą dokumentaciją ir aiškinamės visą situaciją, kol kas nieko negaliu pasakyti. Reikia išsiaiškinti - ne vienos dienos darbas“, - teigė V.Pauža.

Nors žiniasklaidoje buvo skelbta, kad dalis iš 9 tūkst. kvadratinių metrų dingusiomis palaikytų plytelių atsiradusios - jos su savivaldybės žinia išklotos Bistrampolio dvare Panevėžio rajone bei Balsiuose, Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius BNS sakė, jog kol kas tebeieškoma visų 9 tūkst. kvadratinių metrų trinkelių.

„Tebeieškoma, vyksta aiškinimasis. Mūsų tikslas - išsiaiškinti, kur dingo tiksliai visos plytelės, kur jos yra ir kodėl jos atsidūrė kitur negu kad turėtų būti“, - BNS sakė R.Adomavičius.

V.Paužos teigimu, „dalis trinkelių iš tiesų buvo duota tam tikroms organizacijoms“, bet, anot jo, tai neapima minėtų 9 tūkst. dingusių trinkelių.

LNK žinios balandžio pabaigoje skelbė, kad iš trijų vietų, kur aptiktas senasis prospekto grindinys, klausimų liko tik dėl prie užeigos „Keturios sostinės“ suklotų trinkelių.

Apie dingusias trinkeles skelbianti savivaldybė jas, anot televizijos, išpardavė itin pigiai. Bistrampolio dvaro administratorė Jūratė Ezerskienė nurodė, jog 180 kvadratinių metrų trinkelių buvo įsigyta už 23,4 tūkst. litų.

Pasak Vilniaus mero Artūro Zuoko, iš Gedimino prospekto buvo išimta apie 16 tūkst. kvadratinių metrų senųjų bazalto trinkelių, iš 9 tūkst. yra dingę. Jos esą prapuolė vykdant trečiąjį prospekto rekonstrukcijos etapą atkarpoje nuo Vasario 16-osios gatvės iki Žvėryno tilto.

A.Zuoko teigimu, po rekonstrukcijos sutvarkyti Gedimino prospektą reikia apie 10 mln. litų. Naujoms trinkelėms ir joms pakloti išleista apie 20 mln. litų.

Iš viso Gedimino prospekto rekonstrukcija atsiėjo 100 mln. litų. Dėl Gedimino prospekto rekonstrukcijos prokurorai yra pradėję ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo. Pagrindinės sostinės gatvės rekonstrukcija pradėta 2002 metų pradžioje, paskutiniai darbai atlikti 2009 metų gegužę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių