Quantcast

Gaivinama senoji Vilniaus dvasia

Šių metų paskutinį sausio šeštadienį prasideda visus metus truksiantis projektas – „Vilniaus amatų paveldas“, kuriuo bus siekiama gaivinti ir skleisti sostinėje senas amatų tradicijas kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestietiškos kultūros išraišką.

Senosios amatų tradicijos gaivinimas Vilniuje aktualus plėtojant kultūrinį turizmą ir siekiant pristatyti Vilnių kaip senas Europos tradicijas turintį miestą“, - teigia projekto idėjos autorė Indrė Rutkauskaitė.

Amatų tradicijos gaivinimo projektas „Vilniaus amatų paveldas“, bus sudarytas iš dvylikos edukacinių renginių mieste, dviejų dienų ŠV. Baltramiejaus mugės, bei leidinio „Amatai Vilniuje: tradicijos ir šiandiena“.

Kartą per mėnesį Vilniuje bus organizuojami edukaciniai renginiai istorinėse Vilniaus cechų vietose.

Pradėjus nuo Vilniaus amatininkų cechų kūrimosi ištakų- „ Kailiadirbių midaus brolijos susirinkimo“ Visų Šventųjų, Karmelitų ir Arklių gatvių sankirtoje, vėliau bus pristatytas seniausias ir turtingiausias auksakalių cechas, Vilniaus siuvėjų cechas, kalvystės amatas, batsiuviai ir odminiai, audėjų cechas.

Bus galima aplankyti stalių, Vilniaus puodžių cecho ir stiklių dirbtuves, pamatyti kaip dirba senieji Vilniaus knygrišiai, o paskutinį metų mėnesį dalyvauti senojoje maisto gamyboje.

Pirmasis renginys - jau sausio 31 dieną (šeštadienį) Visų Šventųjų, Karmelitų ir Arklių gatvių sankirtoje.


Šiame straipsnyje: Vilniaus amatų paveldas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių