G. Drukteinis mokė, kaip būti sidabrinėmis gervėmis, o ne kalakutais

Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013“ rengėjai ketvirtadienio popietę surengė neformalų šventės pristatymą – kalakuto puotą.

Taip simboliškai pratęsiama pernai pradėta paukščių kovos tradicija, kai sidabrinė gervė varžosi su kitais paukščiais. Aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė renginį pradėjo tikra paskaita apie paukščių išvaizdos, būdo, gyvenimo ypatumus. Tuo tarpu etiketo žinovas Giedrius Drukteinis dėstė, ką daryti, kad garbinguose apdovanojimuose menininkai ir svečiai taptų grakščiomis gervėmis, o ne nevykėliais kalakutais – pasakos, kaip ir kodėl reikia tinkamai apsirengti einant į „Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimus.

Anot jo, visi turi pasirinkimą – elgtis kaip vergui ar kaip karaliui. „Kai eisite į šias iškilmes ar kokį nors renginį, visada prisiminkite Aristotelio nurodymą – visada yra pasirinkimas. Galite save komunikuoti kaip „ubagą“, nesėkmingą žmogų, įsižeidusį žmogų, nešvarų žmogų ir t.t. Bet galite ir komunikuoti sėkmę, savybes, kurios reikalingos žmogui, siekiančiam palankumo, solidumo.“ Esą, būti talentingam menininkui neužtenka, kad pagautum sėkmę, – turi įsijungti į žaidimą, kuris prasideda apranga.

„Tokia jau menininko priedermė – visais amžiais jie protestavo prie buržujus, bet be tų buržujų malonės niekada negalėdavo išsilaikyti. Visada jie buvo priversti eiti prašyti, kad nupirktų paveikslą, ateitų į koncertą, duotų pinigų filmui susukti ir t.t. Kas iš to išeina? Žaidimo taisyklės yra buržujų pusėje. Ir kai buržujus mato ateinantį apdriskusį menininką, tai jam tik dar kartą įrodo, kad visi menininkai – „ubagai“, bet gerai, duosiu jam dešimt „štukų“. Ar jūs to norite, gerbiamieji menininkai? Labai abejoju. Tai – visiškas orumo pažeminimas. O kaip to išvengti? Įrodyti, kad esi rimtas, solidus, žaidi pagal taisykles, žinai, ką reiškia nusivalyti batus, vilkėti išeiginę eilutę, paderinti savo drabužius, kartu pasiūlydamas savo žinią“, – aiškino G.Drukteinis.

Tokias kalakuto puotos paskaitas sostinės „King & Mouse“ bare klausė aktoriai Aušra Štukytė, Leonardas Pobedonoscevas, Toma Vaškevičiūtė, televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, „ŽAS“ nariai Linas Zareckas ir Gidonas Šapiro-Bilas, prodiuserio Rolando Skaisgirio sužadėtinė Vaida Poderytė ir kt.

Apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2013“ vyks gegužės 11 d. 18.30 val. Teatro arenoje. Ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT televizija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių